Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the dotpay-payment-gateway domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/ideaconn/domains/miesiacbezalkoholu.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 6114

Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the woocommerce-payments domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/ideaconn/domains/miesiacbezalkoholu.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 6114
Alkohol vs Wygląd - Jak alkohol wpływa na urodę? - Miesiąc Bez Alkoholu

Alkohol vs Wygląd – Jak alkohol wpływa na urodę?

paź 6, 2020 | Wpływ Alkoholu Na Zdrowie i Życie

 

Alkohol może mieć różny wpływ na nasz wygląd, od wyglądu naszej skóry po wagę.

 

 

Jak alkohol wpływa na skórę

 

  • Jednym z największych skutków działania alkoholu na skórę jest odwodnienie, przez co zmarszczki i pory staną się bardziej widoczne.
  • Picie alkoholu może również sprawić, że nasze twarze będą wyglądać na opuchnięte.
  • Alkohol może też zwiększyć ryzyko wystąpienia trądziku różowatego (zwłaszcza u kobiet).
  • Słońce jest przyczyną numer jeden starzenia się skóry, ale większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że drugą główną przyczyną są stany zapalne – tym samym każdy sposób uniknięcia stanów zapalnych będzie lepszy dla naszej skóry. Alkohol może powodować zaczerwienienia, czy rumieńce.
  • Alkohol pozbawia nasz organizm składników odżywczych, przez co może doprowadzić do niedożywienia, a to z kolei w oczywisty sposób negatywnie wpływa na cerę.

 

 

Alkohol i przyrost masy ciała

 

Kalorie z alkoholu to „puste kalorie”, co oznacza, że ​​nie mają wartości odżywczej. W żaden sposób nie przynoszą korzyści Twojemu ciału. Różne napoje alkoholowe mają różną zawartość kalorii, a wiele z nich zawiera dużo cukru. Kufel piwa może zawierać taką samą ilość kalorii jak kawałek pizzy lub duży kieliszek wina, taki sam jak lody.

 

Picie alkoholu zwiększy ogólną liczbę kalorii, które spożywamy każdego dnia z pożywienia, które spożywamy. Spożywanie dodatkowych kalorii podczas picia może prowadzić do przyrostu masy ciała.

 

Picie alkoholu zmniejsza ilość tłuszczu, który nasz organizm zużywa na energię. Chociaż możemy przechowywać składniki odżywcze, białko, węglowodany i tłuszcz w naszym ciele, nie możemy magazynować alkoholu, więc nasze systemy chcą się go pozbyć, a to jest priorytetem. Wszystkie inne procesy, które powinny zachodzić (w tym wchłanianie składników odżywczych i spalanie tłuszczu) zostają przerwane.

 

Jeśli ktoś ma nadwagę i pije alkohol, powinien zauważyć, że jego waga wyraźnie spada, zmniejszając ilość wypijanego co tydzień alkoholu. Łatwiej jest utrzymać zdrowszą wagę, nie zaczynając więcej pić.

 

 

Oczy

 

Alkohol może wpływać na oczy na kilka różnych sposobów, przy czym niektóre objawy są poważniejsze niż inne, oto one:

 

Czerwone oczy

Czerwone lub przekrwione oczy to efekt uboczny nadmiernego picia podczas jednego posiedzenia, ponieważ alkohol może powodować obrzęk naczyń krwionośnych oczu. Obrzęk naczyń krwionośnych nie tylko powoduje przekrwienie, ale może również pojawić się swędzenie i podrażnienie. Jeśli rano po poprzedniej nocy twoje oczy czują się trochę nieswojo, możesz wypróbować nawilżające krople do oczu, aby złagodzić dyskomfort. Może to być również pomocne w łagodzeniu zespołu suchego oka.

 

Suche oczy

Alkohol ma działanie moczopędne, co oznacza, że ​​powoduje częste oddawanie moczu, co z kolei przyczynia się do odwodnienia. Ponadto efektem ubocznym alkoholu jest pocenie się, które może dodatkowo obniżyć poziom płynów. W wyniku obu tych rzeczy oczy nie mają wystarczającej ilości łez, aby je nawilżyć.

 

Drżenie / kłopoty z ogniskowaniem

Zbyt dużo alkoholu skraca czas reakcji oczu. Oznacza to, że nie reagują na różne światła i kolory tak, jak zwykle, co prowadzi do drgań i problemów z ustawianiem ostrości. Problem ten jest zwykle krótkotrwały, które powinien ustąpić wraz z wyczerpaniem się alkoholu. Objawy mogą jednak stać się bardziej widoczne, jeśli regularnie pijesz duże ilości alkoholu.

 

Mimowolne ruchy oczu

W dłuższej perspektywie mimowolne ruchy oczu w tę i z powrotem mogą wynikać z intensywnego picia. Oprócz dyskomfortu może to prowadzić do pogorszenia widzenia.

 

Żółta twardówka

Biała część oka (twardówka) może żółknąć po latach picia, a ponadto może to być oznaką choroby wątroby, która może również wynikać z intensywnego picia. Kiedy alkohol upośledza czynność wątroby, narząd ten nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Żółknięcie oczu jest wówczas spowodowane nagromadzeniem się czerwonych krwinek, których uszkodzona wątroba nie może usunąć. Ograniczenie spożycia alkoholu poprawi stan wątroby, a co za tym idzie – stan oczu.

 

Utrata wzroku

W dłuższej perspektywie bardzo duże spożycie alkoholu może prowadzić do utraty wzroku, problemu znanego jako toksyczne niedowidzenie. Dzieje się tak, gdy toksyny zawarte w alkoholu powodują uszkodzenie nerwu wzrokowego. W rzeczywistości nerw wzrokowy składa się z ponad miliona włókien nerwowych. Przenoszą wiadomości z oczu do mózgu. Na przykład, jeśli oczy wykryją światło, wiadomość ta jest przekazywana do mózgu, który określa je jako po prostu światło. Zatem uszkodzenie nerwu wzrokowego oznacza, że ​​wiadomości z oczu do mózgu nie mogą się przedostać i może dojść do ślepoty.

 

 

Zapach

 

Picie alkoholu może pozostawić wyczuwalny zapach na oddechu. Ci, którzy dużo piją, mogą również mieć silny zapach wytwarzany przez pory skóry. Większość ludzi czuje się nieswojo, nosząc zapach alkoholu na swoim ciele. Będą próbowali różnych metod, aby to ukryć, natomiast niestety w wielu przypadkach zakończą się one niepowodzeniem.

 

Kiedy ludzie spożywają alkohol, organizm traktuje go jak toksynę i próbuje rozłożyć na kwas octowy. W ten sposób udaje mu się metabolizować tylko około 90% alkoholu, a reszta jest wydalana na różne sposoby. Część wydostaje się z moczem, ale jest również wydalana z potem i drogami oddechowymi. Zapach alkoholu w oddechu zwykle pochodzi bezpośrednio z żołądka. Jeśli ktoś beknie brzuchem pełnym piwa, może to wywołać silny smród.

 

 

Jak ukryć oddech alkoholowy

Zapach alkoholu jest nie tylko krępujący, ale może również sprawiać, że osoba będzie wydawać się nieprofesjonalna w sytuacji zawodowej. Prawdopodobnie nie jest możliwe całkowite ukrycie zapachu napoju, ale istnieje kilka sposobów, w jakie dana osoba może ukryć swój alkoholowy oddech. Oto one:

 

1. Spożywanie potraw o silnym aromacie może być skuteczne, ponieważ maskuje zapach alkoholu silniejszymi zapachami. Skuteczne mogą być pikantne potrawy i wszystko, co zawiera cebulę lub czosnek.

 

2. Jednym z najpopularniejszych sposobów, w jaki ludzie próbują ukryć oddech alkoholu, jest żucie miętówek lub gumy. Może to być skuteczne w tymczasowym maskowaniu zapachu napoju. Osoba, która zawsze pachnie miętą, może wzbudzić podejrzenia, że nadużywa alkoholu.

 

3. Dobra higiena jamy ustnej po wieczornym wyjściu może zmniejszyć ryzyko wdychania alkoholu. Istnieje wiele produktów do odświeżania ust wyprodukowanych specjalnie w celu wyeliminowania oddechu alkoholowego. Wiele płynów do płukania ust zawiera alkohol, więc prawdopodobnie najlepiej ich unikać i wybierać te drugie.

 

 

Jak zapobiegać wydychaniu alkoholu

 

Zawsze lepiej będzie zapobiegać niż leczyć, tak jest też w przypadku oddechu alkoholem. Oto kilka sposobów na uniknięcie odoru alkoholowego:

 

  • Unikaj picia zbyt dużej ilości alkoholu
  • Trzymaj z dala od aromatycznych napojów, takich jak likiery i spirytusy
  • Staraj się nie mieszać napojów, ponieważ mogą one zwiększać ryzyko wyczuwalnego zapachu
  • Unikaj picia na pusty żołądek

 

 

Jak ukryć zapach alkoholu wyłaniający się ze skóry

 

  • Długi prysznic z mydłem
  • Zakładanie świeżej odzieży
  • Picie dużej ilości wody, aby pomóc wypłukać alkohol z moczem

 

 

Podsumowanie

 

Wiele konsekwencji picia alkoholu na nasz wygląd jest odwracalnych, jeżeli ograniczymy wypijaną ilość. Jeśli chcesz pić, pij z umiarem ale pamiętaj też aby pić dużo wody przed i po spożyciu alkoholu.

 

Dobrym sposobem na ograniczenie ilości wypijanych napojów jest kilka dni w tygodniu bez picia. Najlepszym sposobem na regenerację naszego wyglądu jest zrobienie całkowitej przerwy od alkoholu co najmniej na miesiąc, tak aby cały nasz organizm mógł od niego odpocząć i się zregenerować.

 

Przytoczone źródła

  1. https://www.insider.com/stop-drinking-what-happens-to-your-skin-2018-8
  2. https://www.who.int/nutrition/publications/guidelines/sugars_intake/en/
  3. https://alcoholrehab.com/alcoholism/effects/smell-of-alcohol-breath-pores/
  4. https://www2.hse.ie/wellbeing/alcohol/physical-health/alcohols-effect-on-the-body/your-looks.html
  5. https://www.thelist.com/40950/ways-drinking-alcohol-affects-looks/
  6. https://www.totalbeauty.com/content/gallery/alcohol-makes-you-ugly

***Disclaimer*** Celem bloga jest popularyzacja wiedzy na tematy związane z nadużywaniem alkoholu. Autor bloga nie odpowiada za treści bloga w jakimkolwiek zakresie, a w szczególności za jakąkolwiek szkodę wyrządzoną zastosowaniem, lub brakiem zastosowania się do tej treści. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany tekstów oraz poglądów wyrażonych na blogu. Wszystkie treści na blogu mają charakter wyłącznie informacyjny, żadna zawartość tej witryny nie powinna być nigdy wykorzystywana jako substytut bezpośredniej porady medycznej od lekarza lub innego wykwalifikowanego klinicysty.