Zmęczony Alkoholem?

Dołącz Do Wyzwania —>

9 powodów, dla których odstawienie alkoholu jest dobre dla biznesu i życia

cze 24, 2021 | Historie uczestników

 

 

 

Dwa lata temu postawiłem sobie wyzwanie, największe wyzwanie społeczne – sprawdzić jak się żyje bez alkoholu. Jako pośrednik większość ludzi uważała to za zadanie niemożliwe, a inni uważali, że jest to straszne dla biznesu. Jednak zamiast niszczyć relacje (tak jak ja się obawiałem), uwolnienie się od alkoholu zmieniło nie tylko moje życie, ale także mój biznes.

 

 

Oto moje 9 najważniejszych powodów, dla których rezygnacja z alkoholu jest dobra dla biznesu i życia:

 

 

Maksymalna wydajność

Moje doświadczenie jako zawodowy sportowiec oraz z prowadzenia domu maklerskiego nauczyły mnie wiele o osiąganiu najwyższych wyników. Jednak przez wiele lat byłem ślepy na jedną dziedzinę mojego życia, która przyniosłaby korzyści ponad wszystkie inne – rezygnację z alkoholu. Gdy tylko przestałem pić, wywołała to wszystkie poniższe wspaniałe korzyści. Kulminacja tych marginalnych korzyści doprowadziła mnie do poziomu wydajności, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyłem.

 

 

Czas na życie poza pracą

Picie wymaga czasu, a kac jeszcze więcej. Po uwolnieniu się od alkoholu odzyskałem tyle czasu i energii, że miałem „czas” na ponowne rozpalenie starych hobby i zainteresowań. Odzyskałem życie poza pracą; Żyłem na nowo, a nie tylko istniałem. Polepszenie samopoczucia, jakie to wytworzyło, zmotywowało mnie do doskonalenia się w miejscu pracy.

 

 

Kwitnące relacje

Kiedy alkohol odszedł, moje osobiste i biznesowe relacje zaczęły się rozwijać. Klienci uwielbiają rozmawiać z kimś w piątek rano, kto ma jasny umysł. Podczas gdy koledzy zauważyli prawdziwą różnicę, temperament był mniej wystrzępiony i zapanował zrelaksowany spokój.

 

 

Buduj prawdziwe trwałe zaufanie

Biznes, podobnie jak sport, jest grą zaufania. Fałszywe zaufanie tzw. „holenderska odwaga” niszczy zaufanie w świecie rzeczywistym. Niepokój i nerwy wywołane kacem wystarczą, by złamać najlepszych. Z biegiem czasu odkryłem, że jest coś potężnego w radzeniu sobie z każdym życiem, które rzuca się w ciebie bez kuli alkoholu. To buduje silną, trwałą wewnętrzną pewność siebie, która zawstydza holenderską odwagę.

 

 

Zwiększ swoją siłę psychiczną

Nie owijajmy się w bawełnę – alkohol i kace są straszne dla twojego samopoczucia psychicznego. Osobiście bardzo cierpiałem z powodu okropnego niepokoju spowodowanego kacem, czasami czułem się, jakbym wpadł do dziury. Im większa sesja picia, tym głębsza depresja później. Najczęściej potrzebowałem kilku dni, żeby dojść do siebie. Na szczęście dla mnie, odkąd przestałem pić, nigdy więcej nie musiałem stawić czoła temu uczuciu.

 

 

Popraw swoje zdrowie fizyczne

Na tym etapie wszyscy wiemy, jak zły dla naszego zdrowia jest alkohol. Kac niweczy motywację do ćwiczeń i wywołuje głód do fast foodów. Daje to potrójny efekt złej diety, zerowej aktywności fizycznej i niepokoju. Warto zaznaczyć, że udało mi się zredukować zawartość tkanki tłuszczowej z 30% do 10%, nie tylko dzięki redukcji kalorii związanych z alkoholem, ale także dlatego, że niezdrowe jedzenie zostało zastąpione zdrową dietą i miałem energię do ćwiczeń.

 

 

Znudzenie zwykłym „leniwym” pijaństwem

Rzucenie alkoholu zmusza cię do kreatywnego korzystania z rozrywki, a tym samym pomaga budować silniejsze relacje.

 

 

Lepsza jakość snu

Niedawne badanie koszykarzy, których zachęcano do dłuższego snu, przyniosło wyniki na boisku, które trenerzy uważali za niemożliwe. Osobiście odkryłem, że nawet niewielkie ilości alkoholu niszczyły mój sen. Pozbawiony niezbędnego snu wydajność leci łeb na szyję. Bez alkoholu w moim systemie jakość snu została wzbogacona, tworząc witalność, która prowadzi do kaskady pozytywnych ulepszeń biznesowych i życiowych.

 

 

Spełnij swoje marzenia

Jeśli chcesz załatwić sprawy, zrób sobie przerwę od alkoholu. To takie proste. Energia i motywacja, które wydobyłem, pchnęła mnie ku marzeniom, które prawie pogrążyły się w mgle kaca i żalu. Aktualnie wstaje pełen energii już o 5 rano – z pomysłem na zdominowanie dnia przed śniadaniem.

 

 

Podsumowanie

 

Całe to doświadczenie było czymś więcej niż rzuceniem alkoholu – było katalizatorem całkowitej przemiany życia i biznesu! Więc jeśli chcesz zrobić coś w tym roku, spróbuj wyzwania alkoholowego, nie masz nic do stracenia, tylko wszystko do zyskania!

Gotowy na Wyzwanie?

Dowiedz Się Więcej