O Blogu

 

 

Cześć, mam na imię Marcin i witam Cię serdecznie na blogu Miesiąc Bez Alkoholu. Jak sama nazwa alkoholu wskazuje tematyką wiodącą bloga będzie właśnie alkohol.

 

 

Shanghai, tutaj wszystko się zaczęło!

 

Mniej więcej przez 10 lat nie miałem weekendu, w którym nie opiłbym się. Około trzydziestki nastąpił moment kulminacyjny, kiedy to alkoholowe uzależnienie zaczynało mi przeszkadzać do tego stopnia, że nie mogłem tego dłużej ukrywać, ani przed samym sobą, ani przed najbliższymi, ani w pracy. Moment ten zbiegł się w czasie z przeprowadzką do Shanghaiu, gdzie postanowiłem dowiedzieć się wszystkiego na temat alkoholu.

 

 

Pomysł na Miesiąc Bez Alkoholu

 

Będac w Shanghaiu postanowiłem zrobić wszystko co w mojej mocy, żeby substancja chemiczna już nigdy więcej nie dyktowała co i kiedy mam robić, chciałem się od niej raz na zawsze uwolnić. Zacząłem poszukiwania na masową skalę w jaki sposób uwolnić się od alkoholu, gromadzilem materiały, badania i statystyki z różnych krajów, a całość skrupulatnie zapisywałem.

Nie minęło więcej niż cztery mocno zakrapiane chińską wódką weekendy, kiedy postanowiłem zrobić miesięczną przerwę od alkoholu. Korzyści, jakich możesz się spodziewać po przerwie alkoholowej opisałem w pierwszym poście Wyzwanie Alkoholowe – Dlaczego warto zrobić miesięczną przerwę od alkoholu?

 

 

Dlaczego miesiąc, a nie trzy, albo rok? 

 

Miesiąc jest idealnym czasem na zrobienie sobie przerwy od alkoholu. 30 dni wpasowuje się świetnie pomiędzy okres zbyt krótki, w którym Ty i Twój organizm nie odczuje jeszcze wszystkich korzyści w pełni oraz w okres zbyt długi, który może Cię zniechęcić (zbyt duże wyrzeczenie).

 

 

Na czym polega idea bloga?

 

Blog będzie przede wszystkim zachęcał do zrobienia miesięcznej przerwy od alkoholu jako dobrego i łatwego startu do dalszych zmian. Podczas miesięcznej przerwy sam zdecydujesz jakie długoterminowe rozwiązanie jest dla Ciebie najlepsze:

  • zrobienie przerwy,
  • ograniczenie ilości,
  • pełna abstynencja

 

Każda ze ścieżek różni się w zależności od uczestnika, jak się okazuję część z Was nie chce całkowicie zaprzestawać spożycia alkoholu tylko je ograniczać. Inna część osób nie widzi innej możliwości jak pełna abstynencja, a jeszcze inna chce sobie po prostu zrobić przerwę podczas której zdecyduje co dalej. Skąd ta różnica? Każdy z nas jest inny i każdy ma inny bagaż doświadczeń.

 

 

Jak działa program?

 

Wyzwanie to program, który dzień po dniu pomaga zmieniać Twoje nawyki. Uzyskując dostęp do programu wzamian otrzymasz porady i wskazówki, które mają na celu pomóc Ci zmienić postawę do alkoholu. Dodatkowo każda osoba biorąca udział w wyzwaniu dostaje dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie uzyskasz dostęp do codziennej motywacji w postaci wskazówek i doświadczeń innych osób, którzy nie piją od dłuższego czasu i dzielą się swoimi wrażeniami.

 

  1. 30 dni bez alkoholu – sztandarowy program, miesięczna przerwa od alkoholu, jako najlepszy moment na start – nie za dużo i nie za mało dni żeby zacząć przerwę od alkoholu.
  2. 90 dni bez alkoholu – rozszerzona wersja miesięcznego wyzwania, dla wszystkich tych, którym spodobał się miesiąc bez %.
  3. 365 dni bez alkoholu – w drugim kwartale 2021 będziecie mieli również do dyspozycji program zmiany nawyków trwający równe 365 dni.

 

 

Zamknięta grupa na FB

 

Zgodnie z nauką to właśnie grupa ludzi wzajemnie wspierających się oraz mających wspólny cel jest bardzo często kluczem do sukcesu. Dla tej potrzeby została stworzona zamknięta grupa na FB do której dostęp mają wszyscy uczestnicy wyzwania. W tym miejscu uczestnicy wymieniają się doświadczeniami, wspierają się, zadają pytania, żartują i pomagają sobie nawzajem.

 

Dodatkowo wszyscy otrzymują codziennie dawkę motywacji i wsparcia od osób z dłuższym stażem abstynencji. Ludzie, którzy przeszli zarówno 30, 90 jak i 365 dni bez alkoholu dzielą się swoją wiedzą z pozostałymi.

 

 

Memy

 

Tematyka alkoholu jest poważna, ale czasami nie tylko rozwiązania zero jedynkowe są możliwe, czasami droga pośrodku będzie tą optymalną dla niektórych z Was. Chcą trochę obniżyć powagę sytuacji i dać się wszystkim pośmiać minimum raz na tydzień ukazywać się będą zabawne zdjęcia na temat alkoholu.

 

 

Rok 2021

 

W roku 2021 będzie sporo nowych rzeczy, ale zamiast o nich pisać, będą wprowadzane w życie tak szybko jak to możliwe, pozostańmy w stałym kontakcie. Szczęśliwego Nowego Roku!

 

 

Podejmij Wyzwanie Już Dziś!

 

Dołącz Do Wyzwania