Oto, co się dzieje, gdy mieszasz alkohol z seksem

sie 23, 2022 | Fakty i Statystyki, Porady i Wskazówki

Czy alkohol rzeczywiście działa niczym napój miłosny, który istnieje od wieków? Powszechnie uważa się, że alkohol sprawia, że czujesz się rozluźniony, napalony i gotowy do działania.

Ale czy rzeczywiście alkohol jest afrodyzjakiem? Czy istnieje coś takiego jak okulary piwne? Czy picie sprawi, że twoje orgazmy będą lepsze, czy po prostu sprawią, że będziesz łatwiejszy?

Oto spojrzenie na to, jak alkohol faktycznie wpływa na twoje pożądanie seksualne, podniecenie i wydajność w łóżku.

 

 

Efekty u kobiet

 

 

Tak, alkohol zwiększa pożądanie seksualne — ale tylko w pewnym sensie. Jeden lub dwa drinki mogą zwiększyć podniecenie, ale nie jest to 100% pewność. Picie alkoholu zwiększa poziom testosteronu u kobiet. Ten męski hormon płciowy odgrywa rolę w pożądaniu seksualnym. Może to powodować, że kobiety zgłaszają więcej pożądania seksualnego podczas picia.

 

Jest też element oczekiwania. Ludzie często kojarzą picie z obniżonymi zahamowaniami oraz poczuciem seksowności i pewności siebie. To trochę jak samospełniająca się przepowiednia: jeśli spodziewasz się szczęścia, kiedy pijesz, prawdopodobnie tak się stanie.

 

Niektóre kobiety mogą być bardziej zainteresowane seksem, gdy wypiją kilka drinków, ale to nie znaczy, że ich ciała będą się nim interesować. Pomimo, że alkohol może sprawić, że kobiety będą myśleć, że są napalone, zbyt duża ilość alkoholu w rzeczywistości ma negatywny wpływ fizjologiczny i zmniejsza reakcję narządów płciowych. Według niektórych badań, jeśli chodzi o alkohol i seks, kluczem jest umiar. Ponadto im więcej pijesz, tym gorsza jest reakcja narządów płciowych i podniecenie fizyczne.

 

Orgazmy mogą być trudniejsze do „dojścia”

Podczas gdy jeden drink może nie zakłócać przepływu krwi, jeden drink za dużo może mieć wpływ fizjologiczny, poznawczy i behawioralny, który może powodować wywołane alkoholem zaburzenia orgazmu. Może to oznaczać dłuższe orgazmy i mniej intensywne orgazmy. To znaczy, jeśli w ogóle jesteś w stanie osiągnąć orgazm.

 

Jeśli lubisz szczęśliwe zakończenie po masturbacji lub partnerskich czynnościach seksualnych, najlepiej się nie przemęczać. Kiedy jesteś podniecony, twoje ciało przygotowuje się do stosunku, zwiększając przepływ krwi do genitaliów, powodując ich puchnięcie i samo-smarowanie. Nadmierne picie może zatrzymać te fizjologiczne reakcje i zakłócić wilgotność pochwy, powodując tarcie i dyskomfort.

 

 

Efekty u mężczyzn

 

Wpływ alkoholu na mężczyzn jest nieco prostszy. Alkohol może wpływać na zdolność uzyskania i utrzymania erekcji. Regularne picie zbyt dużej ilości może również spowodować trwałe uszkodzenie i zaburzenia erekcji. Gorzałka ma kilka negatywów, oto one:

 

 • Zmniejsza przepływ krwi do prącia.
 • Zwiększa angiotensynę, hormon związany z zaburzeniami erekcji.
 • Obniża centralny układ nerwowy.
 • Może opóźnić wytrysk
 • Jest mało prawdopodobne, że kilka drinków powstrzyma cię przed wytryskiem, ale picie zbyt dużej ilości już tak, może.

 

Nadmierne picie może powodować opóźniony wytrysk, który po stymulacji seksualnej trwa dłużej niż 30 minut, aby osiągnąć orgazm i wytrysk. Według niektórych badań dla niektórych może to oznaczać brak wytrysku w ogóle. Trochę może sprawić, że będziesz bardziej podniecony. Podobnie jak u kobiet, wypicie jednego lub dwóch drinków może zwiększyć pożądanie seksualne i podniecenie u mężczyzn.

 

Ponownie kluczem wydaje się być skromne picie. Jeden drink – dwa – może sprawić, że poczujesz się gorąco i będziesz się niepokoić. Ale już trochę więcej, a twój popęd seksualny i zdolność do erekcji mogą spaść. Bardziej prawdopodobne jest podejmowanie ryzyka seksualnego. To może być dobre, ale nie zawsze.

 

Chociaż alkohol został powiązany z większym podejmowaniem ryzyka u mężczyzn i kobiet, wydaje się, że jest bardziej czynnikiem napędzającym dla mężczyzn. Jeden lub dwa drinki mogą mieć działanie relaksujące i pomóc zmniejszyć zahamowania w stosunku do seksu. To może sprawić, że będziesz bardziej otwarty na odkrywanie nowych rzeczy.

 

Im więcej pijesz, tym bardziej ryzykowne może być Twoje zachowanie seksualne. Z różnych badań wynika, że ​​pod wpływem mężczyzn mężczyźni częściej angażują się w ryzykowne zachowania seksualne, takie jak stosunek bez bariery ochronnej.

 

 

Powszechne mity

 

 

Wszyscy wyglądają lepiej, gdy jesteś pijany. Wierz lub nie, wiele badań dotyczyło efektu „piwnych okularów”, chociaż ich wyniki są mieszane. W jednym z badań z 2014 r. stwierdzono, że alkohol wydaje się sprawiać, że ludzie wydają się bardziej atrakcyjni, szczególnie ci, którzy nie byli postrzegani jako atrakcyjni na początku. I to nie tylko ludzie. Atrakcyjniejsze okazały się też krajobrazy. Nawet samce muszek owocowych wydają się być mniej wybredne o swoich potencjalnych partnerach po podaniu alkoholu. Pomijając naukę, nietrudno zrozumieć, dlaczego alkohol może prowadzić do spania z kimś, na kogo normalnie nie mrugnęłabyś rzęsą. Picie zmniejsza zahamowania, zwiększa socjalizację i osłabia osąd.

 

Każdy przetwarza alkohol w ten sam sposób. Nie prawda. Kobiety i mężczyźni inaczej wchłaniają i metabolizują alkohol. Kobiety zazwyczaj mają mniej wody w organizmie niż samce, nawet jeśli ważą tyle samo. Mając mniej wody do rozcieńczenia alkoholu, kobiety mają wyższe stężenie alkoholu we krwi, co prowadzi do większego upośledzenia związanego z alkoholem. Innymi słowy, jeśli wychodzisz z kimś płci przeciwnej i pijesz tę samą ilość, nie oznacza to, że oboje jesteście tak samo odurzeni.

 

 

Zgoda na seks

 

Zgoda jest jasną, dobrowolną zgodą na udział w czynnościach seksualnych. Obejmuje to wszelką aktywność seksualną, w tym:

 • całowanie
 • seks oralny
 • seks analny
 • seks waginalny

 

Musisz wyrazić i uzyskać zgodę przed wzięciem udziału w jakiejkolwiek aktywności seksualnej, aby wszyscy zaangażowani byli pewni, że aktywność seksualna jest pożądana i zaakceptowana. Jeśli nie masz pewności, czy masz czyjąś zgodę, prawdopodobnie nie masz, nawet jeśli ta osoba jest pod wpływem alkoholu. Alkohol może zaburzać osąd danej osoby, wpływać na jej zdolność jasnego komunikowania się, a nawet utrudniać odczytanie tego, co ktoś próbuje powiedzieć lub wyrazić. Może to utrudnić bezpośrednią konwersację na temat zgody.

 

 

Najlepsze praktyki, o których należy pamiętać

 

Alkohol może zdecydowanie zaciemnić rzeczy, jeśli chodzi o angażowanie się w akty seksualne z kimś innym, ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić:

 • Ustaw sobie limit napojów. Trzymaj się tego, aby uniknąć zbytniego upicia.
 • Wyznaczaj sobie tempo. Naprzemiennie używaj napojów alkoholowych i bezalkoholowych.
 • Zaopatrz się w prezerwatywy. Jeśli myślisz, że dzisiejszy wieczór może być nocą, spakuj je niezależnie od tego, czy spodziewasz się seksu oralnego, waginalnego czy analnego.
 • Twoje ciało, twój przywilej. Nie zmuszaj się do robienia czegokolwiek, czego nie chcesz. Nie próbuj zmuszać nikogo do aktywności seksualnej.

 

 

Przytoczone źródła

 • https://www2.hse.ie/wellbeing/alcohol/physical-health/alcohols-effect-on-the-body/sex-life-and-fertility.html#:~:text=Alcohol%20interferes%20with%20your%20ability,or%20may%20ejaculate%20too%20quickly
 • https://www.medicalnewstoday.com/articles/alcohol-and-sex
 • https://www.blueheart.io/post/alcohol
 • https://www.blueheart.io/post/alcohol
 • https://www.psychologytoday.com/us/blog/all-about-sex/201907/the-pros-and-cons-mixing-sex-and-alcohol


***Disclaimer*** Celem bloga jest popularyzacja wiedzy na tematy związane z nadużywaniem alkoholu. Autor bloga nie odpowiada za treści bloga w jakimkolwiek zakresie, a w szczególności za jakąkolwiek szkodę wyrządzoną zastosowaniem, lub brakiem zastosowania się do tej treści. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany tekstów oraz poglądów wyrażonych na blogu. Wszystkie treści na blogu mają charakter wyłącznie informacyjny, żadna zawartość tej witryny nie powinna być nigdy wykorzystywana jako substytut bezpośredniej porady medycznej od lekarza lub innego wykwalifikowanego klinicysty.