10 powodów dla których warto rzucić alkohol

mar 4, 2021 | Porady i Wskazówki

 

 

1) Zaoszczędzisz pieniądze

Czy kiedykolwiek sprawdziłeś, ile pieniędzy wydałeś na wieczorne wyjście? Teraz pomnóż to przez dowolną liczbę razy w każdym miesiącu, a to prawdopodobnie cię zszokuje. Wszelkie zahamowania mijają, gdy jesteś pod wpływem, więc zazwyczaj pijesz więcej, niż chcesz podczas wieczornego wyjścia. Pomyśl, ile możesz teraz zaoszczędzić i przeznaczyć na dowolny inny cel!

 

 

2) Będziesz miał więcej energii

Pamiętasz, jak czujesz się większość poranków po nocy intensywnego picia? Nie mowa tutaj (jeszcze) o skutkach kaca, ale bardziej o wpływie, jaki ma on na Ciebie przez resztę dnia / tygodnia. Jeśli potrafisz obudzić się na czas i panować nad swoim ciałem, zauważysz, że Twoja energia zaczyna wznosić się w górę, ponieważ może funkcjonować tak, jak powinna.

 

 

3) Nigdy więcej kaca!

Nikt nie lubi kaca, głębokiego pulsującego bólu głowy, podczas gdy poprzedniej nocy czuje się wyczerpany i mdły od butelek wina. Wyobraź sobie, o ile lepiej czułbyś się, gdybyś nie musiał już doświadczać tego uczucia? Budzisz się świeży, produktywny w ciągu dnia i nie musisz już sięgać po środki przeciwbólowe.

 

 

4) Nie będziesz czuć się winny

Jeśli twoi przyjaciele i rodzina martwią się o twoje spożycie alkoholu, wtedy naturalnie poczucie winy będzie kopać za każdym razem, gdy będziesz pił. Kiedy alkohol zostanie położony do łóżka, nie musisz już odczuwać poczucia winy, które jest bardzo silnym i wyzwalającym uczuciem.

 

 

5) Koniec z przeprosinami po nocy picia!

Pomyśl o wszystkich krępujących rzeczach, które zrobiłeś podczas wieczornego wyjścia. Potykając się, krzycząc i nazywając ludzi, zachowując się niewłaściwie. Te ciągłe żenujące przeprosiny nie będą już potrzebne, jeśli przestaniesz pić, ponieważ odzyskasz kontrolę nad swoimi działaniami, gdy będziesz trzeźwy.

 

 

6) Rozwiń większe poczucie własnej wartości

Kiedy zdasz sobie sprawę, że możesz zrezygnować z alkoholu i że masz do tego siłę woli, rozwiniesz na nowo odkrytą wiarę w siebie. Możliwość kontrolowania swojego ciała zamiast pozwalania na kontrolę alkoholu jest bardzo silnym uczuciem i da ci kopa motywacyjnego!

 

7) Z optymizmem patrzysz w przyszłość

Teraz, gdy złagodziłeś wszelkie poczucie winy i nienawiści do samego siebie, zaczniesz dostrzegać, jak naprawdę pozytywne i oportunistyczne jest życie. Zapewnia to większą pewność siebie, szczęście i lepsze wrażenia w miarę upływu czasu po upuszczeniu bagażu w formie nałogu alkoholowego.

 

 

8) Twoja wątroba będzie Ci wdzięczna

Alkohol rozkłada się w wątrobie, co zabawne, przy intensywnym spożyciu wątroba ulega pewnego rodzaju przepracowaniu, co może skutkować licznymi komplikacjami zdrowotnymi. Po prostu rezygnując z alkoholu, daje to o jedną rzecz mniej, o którą twoje ciało musi się martwić, aby czuć się zdrowo i świeżo.

 

 

9) Twoja skóra się rozjaśni

Alkohol odwadnia organizm, co oznacza, że ​​organizm (w tym skóra) jest pozbawiony pewnych składników odżywczych i witamin, które są zwykle dostarczane w wyniku nawodnienia. Nie tylko alkohol wpływa na twoje hormony, ale jedna z teorii sugeruje, że trądzik jest spowodowany nadmiernym spożyciem alkoholu. Rezygnując z gorzałki, zaczniesz dostrzegać pozytywne zmiany na swojej skórze i twarzy.

 

 

10) Twój mózg się zagoi

Przy chronicznym spożywaniu alkoholu przepracowana jest nie tylko wątroba, ale całe ciało. Twój mózg jest odpowiedzialny za wszystkie reakcje i odpowiedzi na bodźce, ale podczas picia uszkadzasz również niektóre obszary mózgu. Rezygnacja z alkoholu pomoże poprawić zdrowie mózgu.

 

 

Przytoczone źródła

 

***Disclaimer*** Celem bloga jest popularyzacja wiedzy na tematy związane z nadużywaniem alkoholu. Autor bloga nie odpowiada za treści bloga w jakimkolwiek zakresie, a w szczególności za jakąkolwiek szkodę wyrządzoną zastosowaniem, lub brakiem zastosowania się do tej treści. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany tekstów oraz poglądów wyrażonych na blogu. Wszystkie treści na blogu mają charakter wyłącznie informacyjny, żadna zawartość tej witryny nie powinna być nigdy wykorzystywana jako substytut bezpośredniej porady medycznej od lekarza lub innego wykwalifikowanego klinicysty.