Zmęczony Alkoholem?

Dołącz Do Wyzwania —>

Co zmieniło się w moim życiu jak rzuciłem alkohol?

lut 24, 2022 | Porady i Wskazówki

 

 

 

Moje zdrowie nie zmieniło się tylko dlatego, że zrezygnowałem z alkoholu. To wszystkie efekty domina zrobiły różnicę.

 

1. Motywacja do ćwiczeń

 

Po raz pierwszy od wielu lat, bez kaca, w końcu zacząłem ćwiczyć codziennie. Nagle znalazłem nową motywację i energię do treningu. Im więcej trenowałem, tym lepiej się czułem i tym więcej miałem motywacji.

 

2. Lepsza dieta

 

Bez kaca, zacząłem zauważać, które potrawy odżywiały moje ciało, a które wyczerpywały moją energię. Zaprzyjaźniłem się z warzywami.

 

3. Poprawa zdrowia psychicznego

 

Alkohol wpływa źle na zdrowie psychiczne. Moje picie sprawiało, że następnego ranka czułem się okropnie niespokojny. Ten niepokój zaczął wkradać się w moje normalne życie. Byłem przerażony. ALE kiedy rzuciłem alkohol, nigdy więcej nie musiałem cierpieć z powodu tych uczuć.

 

4. Głęboki sen

 

Nie owijmy się w bawełnę, alkohol niszczy sen. Późne noce pozbawiają Cię cennych godzin, ale prawdziwą szkodę powoduje słaba jakość snu. Jedną z największych korzyści zdrowotnych bez alkoholu, jakie zauważyłem, był lepszy sen.  Motywacja do ćwiczeń, zdrowego odżywiania i dobrego samopoczucia psychicznego poprawia się dzięki porządnemu snu.

 

5. Zdrowe jedzenie na wynos

 

Zgubiłem dużo zbędnej tkanki tłuszczowej. Zdrowa dieta w połączeniu z poprawą sprawności umysłowej spowodowała, że będąc w wieku 42 lat jestem w lepszej formie, niż w wieku 20 lat, kiedy grałem zawodowo w piłkę nożną.

 

 

Czy alkohol wpływa na Twoje zdrowie?

 

Prosta odpowiedź: tak. Ale to nie tylko z powodu tych wszystkich negatywnych konsekwencji zdrowotnych, o których wiemy, że są związane nawet z umiarkowanym piciem. Dzieje się tak głównie dlatego, że tracisz wszystkie korzyści, jakie daje bycie wolnym od alkoholu, takie jak lepsza motywacja do ćwiczeń, lepszy sen, więcej czasu, więcej energii, poprawa zdrowia psychicznego i, bardzo często, lepsza dieta. Więc jeśli chcesz poprawić swoje zdrowie, rozważ przerwę od alkoholu. Nie musisz tego robić na całe życie. Po prostu wypróbuj 30 lub 90 dni i zobacz, co się stanie. Warto!

Przytoczone źródła

…https://health4u.msu.edu/articles/2016-worried-about-someone-elses-drinking

***Disclaimer*** Celem bloga jest popularyzacja wiedzy na tematy związane z nadużywaniem alkoholu. Autor bloga nie odpowiada za treści bloga w jakimkolwiek zakresie, a w szczególności za jakąkolwiek szkodę wyrządzoną zastosowaniem, lub brakiem zastosowania się do tej treści. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany tekstów oraz poglądów wyrażonych na blogu. Wszystkie treści na blogu mają charakter wyłącznie informacyjny, żadna zawartość tej witryny nie powinna być nigdy wykorzystywana jako substytut bezpośredniej porady medycznej od lekarza lub innego wykwalifikowanego klinicysty.

Gotowy na Wyzwanie?

Dowiedz Się Więcej