Zmęczony Alkoholem?

Dołącz Do Wyzwania —>

Przerwa od alkoholu – idealny czas do przemyśleń

sty 18, 2022 | Porady i Wskazówki, Wpływ Alkoholu Na Zdrowie i Życie

 

 

Dziwna rzecz dzieje się, gdy przestajemy pić. Zdejmowanie piwnych okularów, to czas na refleksję i możliwość oceny własnego życia, co często prowadzi do porównywania się z innymi.

 

Drabina społeczna

 

Patrzymy na naszą drabinę społeczną i  chcemy być wyżej, porównujemy nasze życie z życiem innych. Nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak negatywnie wpływa to na nasze samopoczucie. Patrzysz na faceta w barze pijącego dobre wino – który się uśmiecha, ma ładne ubranie, fajny samochód i kasę. Myślisz: „Gdybym tylko miał takie ubrania, samochód i pieniądze, byłbym szczęśliwy…”

 

 

Inny scenariusz

 

Ale rozważ taki scenariusz – facet w barze z miłym uśmiechem potajemnie porównuje się do barmana. Zakłada, że ​​ten facet ma tyle szczęścia, bo nie zna presji. Presja wynikająca z prowadzenia biznesu, utrzymywania dzieci w prywatnej szkole, dotrzymywania kroku innym, utrzymywania się na powierzchni… Myśli – gdybym nie dbał o świat, też byłbym szczęśliwy.

 

 

Zatrzymaj karuzelę przypuszczeń i porównań.

 

Nie masz pojęcia, nie wiesz, co dzieje się w życiu innych ludzi. Nie wiesz, czy są naprawdę szczęśliwi. Zacznij żyć własnym życiem. Tylko to się liczy.

 

Kogo to obchodzi, czy ktoś ma więcej pieniędzy, lepszy wygląd, czy ładniejszy samochód. Dlaczego miałoby to wpływać na twój świat? Jedyne, na co masz wpływ, to twoje przekonania i emocje.

 

Zastanów się, jaki jesteś szczęśliwy w tym momencie będąc trzeźwym. Naucz się doceniać, to, co dzieje się w tej chwili i zapomnij o wszelkich bezsensownych porównaniach.

 

 

Twoje życie staje się o wiele lepsze. 

 

Energia, pewność siebie, zdrowie i dobre samopoczucie, które otrzymujesz dzięki rezygnacji z alkoholu, na zawsze rozjaśni Twój świat. Powodzenia.

 

Przytoczone źródła

  1. https://www.niaaa.nih.gov/directors-blog-taking-break-alcohol-can-be-good-your-health
  2. https://www.healthline.com/health/alcohol/exploring-relationship-with-alcohol
  3. https://www.npr.org/sections/health-shots/2015/03/23/393651417/rethinking-alcohol-can-heavy-drinkers-learn-to-cut-back
  4. https://www2.hse.ie/wellbeing/mental-health/drink-less-alcohol.html

***Disclaimer*** Celem bloga jest popularyzacja wiedzy na tematy związane z nadużywaniem alkoholu. Autor bloga nie odpowiada za treści bloga w jakimkolwiek zakresie, a w szczególności za jakąkolwiek szkodę wyrządzoną zastosowaniem, lub brakiem zastosowania się do tej treści. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany tekstów oraz poglądów wyrażonych na blogu. Wszystkie treści na blogu mają charakter wyłącznie informacyjny, żadna zawartość tej witryny nie powinna być nigdy wykorzystywana jako substytut bezpośredniej porady medycznej od lekarza lub innego wykwalifikowanego klinicysty.

 

Gotowy na Wyzwanie?

Dowiedz Się Więcej