Zmęczony Alkoholem?

Dołącz Do Wyzwania —>

Dlaczego „jeden” drink może zmienić twoje życie?

sty 12, 2022 | Porady i Wskazówki, Wpływ Alkoholu Na Zdrowie i Życie

 

 

 

Dlaczego „jeden” drink może zmienić Twoje życie.

 

Chłopaki z pracy idą na drinka. Postanawiasz dołączyć do nich na jednego, ale wychodzą dwa, trzy, a może i pięć. Spóźniasz się na pociąg i opowiadasz kilka kłamstw dlaczego się znowu spóźniłeś do domu. „Pociąg został odwołany, miałem spotkanie…” Twój partner w głębi duszy wie, że kłamiesz. Tęskniłeś za dziećmi kładącymi się spać. Jesteś zmęczony, ospały i nie jesteś sobą.

 

Szybko zasypiasz, ale alkohol w twoim organizmie niszczy jakość snu. Wyrywasz się z łóżka na dźwięk alarmu. Jesteś zmęczony, gdybyś tylko mógł dłużej spać… Dzieci śpią, kiedy wychodzisz do pracy. Twój partner przypomina ci, że musisz wyrzucić śmieci, denerwujesz się, jesteś niespokojny i czujesz się źle.

 

Jesteś ze wszystkim do tyłu. Dzień się zaczyna, ale brakuje Ci motywacji, by działać. Gdybyś tylko mógł wślizgnąć się za parawan i bez celu surfować po sieci. Boli cię głowa. Jesteś taki zmęczony. Dlaczego wszyscy Cię irytują? Wkrada się żal, gdybyś tylko pominął piwa. Nie jesteś zainteresowany dniem dzisiejszym; chcesz go jak najszybciej skończyć.

 

Mówisz sobie, że to nie koniec świata, jutro możesz być lepszy, jutro wrócisz do szczytu formy. Chodzisz głodny. Unikasz sałatki i zamawiasz burgera. Chcesz spać. Przeglądasz Internet tracąc czas. To bez znaczenia, niech ten dzień się skończy. Czas wracać do domu. Chłopaki idą do pubu — znowu. Chciałbyś pójść do domu, ale coś cię powstrzymuje, wszystko wydaje ci się szare… „Ok, dalej, wypiję tylko jednego! Wyobraź sobie tę scenę odtwarzaną w kółko, w kółko. Jak  dzień świstaka.

 

A teraz inny scenariusz:

 

Chłopaki idą do pubu. Postanawiasz dołączyć do nich! Pijesz jedno piwo bezalkoholowe. Śmiejesz się, odprężasz i wychodzisz. Chłopaki zostają na kolejne. Dojeżdżasz pociągiem i docierasz do domu na czas. Twój partner jest zachwycony, że cię widzi, a twoja córka jest jeszcze bardziej podekscytowana, dostała dzisiaj piątkę z matematyki! Czujesz się szczęśliwy, kiedy kładziesz dzieci do łóżka. Jesteś w świetnej formie. Rozmawiasz, odpoczywasz ze swoim partnerem, oglądasz telewizję, dobrze śpisz.

 

Budzisz się przed alarmem, idziesz na trening. Czujesz się świeżo i lekko. Zanim wyjdziesz, pamiętasz o wyrzuceniu śmieci, twój partner dziwi się: „Wszystko ok?” Czujesz się szczęśliwy i kochany. Jesz zdrowe śniadanie. Jesteś w szczytowej formie i czujesz się dobrze. Czas szybko leci. Nie tracisz go na bezmyślne przeglądanie Internetu, ponieważ jesteś zbyt zajęty byciem produktywnym. Koledzy, zauważają różnicę. Walczą, ale przegrywają.  Żałują picia. Pamiętasz żart swojego partnera i wiadomości o swojej córce, uśmiechasz się i czujesz się emocjonalnie dobrze.

 

Gdy wychodzisz z biura z poczuciem dumy, kumple idą do pubu – znowu. Uśmiechasz się i mówisz: „Zostawiam was z tym” i wracasz do domu.

 

 

Zrób sobie przerwę

 

Jeśli ta historia przemawia do Ciebie, zapraszam cię do wyzwania. Nie masz nic do stracenia, a tak wiele możesz zyskać…Trzymam kciuki.

 

Przytoczone źródła

  1. https://www.cdc.gov/alcohol/fact-sheets/alcohol-use.htm
  2. https://www.verywellmind.com/can-alcoholics-learn-to-drink-moderately-67719
  3. https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/nutrition-and-healthy-eating/in-depth/alcohol/art-20044551

***Disclaimer*** Celem bloga jest popularyzacja wiedzy na tematy związane z nadużywaniem alkoholu. Autor bloga nie odpowiada za treści bloga w jakimkolwiek zakresie, a w szczególności za jakąkolwiek szkodę wyrządzoną zastosowaniem, lub brakiem zastosowania się do tej treści. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany tekstów oraz poglądów wyrażonych na blogu. Wszystkie treści na blogu mają charakter wyłącznie informacyjny, żadna zawartość tej witryny nie powinna być nigdy wykorzystywana jako substytut bezpośredniej porady medycznej od lekarza lub innego wykwalifikowanego klinicysty.

 

Gotowy na Wyzwanie?

Dowiedz Się Więcej