Zmęczony Alkoholem?

Dołącz Do Wyzwania —>

Weekend bez alkoholu?

sty 11, 2022 | Wpływ Alkoholu Na Zdrowie i Życie

 

 

Kiedy pozbędziemy się alkoholu, nasze życie potencjalnie wybucha– w niesamowity sposób. Nieoczekiwanie czujemy się żywi, czujni, mamy czas i motywację, by robić więcej. Znowu żyjemy.

 

 

Jak wygląda weekend bez alkoholu?

 

Bezalkoholowe weekendy nie polegają na leżeniu w łóżku tak długo, jak to możliwe, ani na spożywaniu węglowodanów, aby złagodzić kaca. Weekendy bezalkoholowe są po to, by robić różne rzeczy – by czuć, że się żyje.

 

Dla niektórych z nas przejście na „Bezalkoholowe” sprawia, że zawieszamy się trochę. Nie znamy siebie, nie wiemy, co zrobić z naszym czasem… Nazywa się to przestrzeń „LIMINALNA”. Miejsce między tym, kim kiedyś byłeś, a tym, kim możesz być.

 

Aby to przyspieszyć, przekształć ten czas w coś godnego wspomnienia. Coś ciekawego, porywającego, kulturalnego. Spraw, aby ten czas był nowy, i spraw, aby ten czas był niesamowity.

 

 

Stwórz listę potencjalnych aktywności

 

  1. Być może Zoo? Zrelaksuj się, bądź uważny i spędź kilka godzin patrząc jak żyją zwierzęta. Podziwiaj widoki i ciesz się odskocznią od rzeczywistości.
  2. Spacer w lesie, wzdłuż rzeki, jeziora, morza? Spacery są bezpłatne i obfitują w niesamowity czas dla relaksu i odpoczynku, czasu dla Ciebie.
  3. Żaglówka? popłynięcie łodzią z małym silnikiem lub małą żaglówką jest nietypową opcją spędzenia czasu, czemu nie spróbować?
  4. Jazda konna? W każdym mieście i kraju jest mnóstwo możliwości wypróbowania jak to działa
  5. Bieganie? 2,3, 5 lub 10km, na tyle na ile się czujesz i masz siły warto się przebiec i przewietrzyć umysł od codzienności
  6. Mmmmasaż? Czemu nie, zasługujesz na to.

 

 

Daj sobie czas i zrób coś wyjątkowego dla siebie

 

Nie dla dzieci, nie dla partnera, nie dla psa czy kota, tylko dla siebie. Zastanów się co miałbyś ochotę zrobić w kilka następnych weekendów aby poczuć się wyjątkowo.

 

 

Przytoczone źródła

  1. https://www.thegoodtrade.com/features/sober-things-to-do-instead-of-drinking-alcohol
  2. https://fairwindstreatment.com/blog/2017/03/16/5-ways-to-have-fun-on-a-friday-night-without-drinking/
  3. https://thesoberschool.com/alcohol-free-weekend/

***Disclaimer*** Celem bloga jest popularyzacja wiedzy na tematy związane z nadużywaniem alkoholu. Autor bloga nie odpowiada za treści bloga w jakimkolwiek zakresie, a w szczególności za jakąkolwiek szkodę wyrządzoną zastosowaniem, lub brakiem zastosowania się do tej treści. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany tekstów oraz poglądów wyrażonych na blogu. Wszystkie treści na blogu mają charakter wyłącznie informacyjny, żadna zawartość tej witryny nie powinna być nigdy wykorzystywana jako substytut bezpośredniej porady medycznej od lekarza lub innego wykwalifikowanego klinicysty.

Gotowy na Wyzwanie?

Dowiedz Się Więcej