Odbierz Wskazówki i Dołącz Do Uczestników Wyzwania

5 powodów, dla których odstawienie alkoholu jest dobre

sty 9, 2022 | Fakty i Statystyki, Porady i Wskazówki

 

 

Dwa lata temu postawiłem sobie wyzwanie społeczne – miesiąc bez alkoholu, które nieoczekiwanie się przedłużyło. Większość ludzi uważała rzucenie alkoholu za zadanie niemożliwe, a inni myśleli, że jest to straszne dla biznesu. Jednak zamiast niszczyć relacje (tak jak ja się obawiałem), uwolnienie się od alkoholu zmieniło nie tylko moje życie, ale także mój biznes.

 

 

Oto moje 5 najważniejszych powodów, dla których rezygnacja z alkoholu jest dobra dla biznesu i życia:

 

 

Czas na życie poza pracą

Picie wymaga czasu, a kac jeszcze więcej. Po uwolnieniu się od alkoholu odzyskałem tyle czasu i energii, że miałem „czas” na ponowne rozpalenie starych hobby i zainteresowań. Odzyskałem życie poza pracą; Żyłem na nowo – nie tylko istniałem. Polepszenie samopoczucia, które to spowodowało, zmotywowało mnie do doskonalenia się w miejscu pracy.

 

Zwiększenie siły psychicznej

Nie owijajmy w bawełnę – alkohol i kace są straszne dla dobrego samopoczucia psychicznego. Osobiście doświadczałem strasznego kaca, czasami czułem się, jakbym wpadł do dziury. Im większa sesja, tym głębsza dziura. Zajęłoby mi kilka dni, żeby się wydostać. Na szczęście dla mnie, odkąd przestałem pić, nigdy więcej nie musiałem stawić czoła temu uczuciu.

 

Poprawa zdrowia fizycznego

Na tym etapie wszyscy wiemy, jak zły dla naszego zdrowia jest alkohol. Kac niweczy motywację do ćwiczeń i wywołuje głód fast foodów. Daje to potrójny efekt złej diety, zerowej aktywności fizycznej i niepokoju. Warto zaznaczyć, że udało mi się zredukować z 30% tkanki tłuszczowej do 10%, nie tylko ze względu na redukcję kalorii związanych z alkoholem, ale także dlatego, że niezdrowe jedzenie zostało zastąpione zdrową dietą i miałem energię do ćwiczeń .

 

Lepsza jakość snu

Osobiście odkryłem, że nawet niewielkie ilości alkoholu niszczyły mój sen. Uczciwy alkohol ogłusza cię, ale jakość snu, który otrzymujesz, jest tak słaba, że ​​twoje ciało nigdy nie wraca do zdrowia. Bez alkoholu w moim systemie jakość snu została wzbogacona, tworząc witalność, która prowadzi do kaskady pozytywnych ulepszeń biznesowych i życiowych.

 

Zwiększona produktywność

Jeśli chcesz załatwić sprawy, zrób sobie przerwę od alkoholu. To takie proste. Energia i motywacja, które wydobyłem, pchnęła mnie ku marzeniom, które prawie pogrążyły się we mgle kaca i żalu. Obecnie eksperymentuję ze wstawaniem o 5 rano co jeszcze kilka miesięcy temu było nierealne do osiągnięcia.

 

 

Powodzenia w Nowym Roku!

 

 

Przytoczone źródła

  1. https://www.alustforlife.com/the-bigger-picture/9-reasons-why-giving-up-alcohol-is-good-for-business-and-life
  2. https://www.linkedin.com/pulse/9-reasons-why-quitting-alcohol-good-business-life-andy-ramage
  3. https://www.priorygroup.com/blog/benefits-of-giving-up-alcohol-for-a-month

***Disclaimer*** Celem bloga jest popularyzacja wiedzy na tematy związane z nadużywaniem alkoholu. Autor bloga nie odpowiada za treści bloga w jakimkolwiek zakresie, a w szczególności za jakąkolwiek szkodę wyrządzoną zastosowaniem, lub brakiem zastosowania się do tej treści. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany tekstów oraz poglądów wyrażonych na blogu. Wszystkie treści na blogu mają charakter wyłącznie informacyjny, żadna zawartość tej witryny nie powinna być nigdy wykorzystywana jako substytut bezpośredniej porady medycznej od lekarza lub innego wykwalifikowanego klinicysty.

Cześć!

Fajnie, że tutaj jesteś, chciałbyś się dowiedzieć się więcej na temat wyzwania alkoholowego? Zapraszam >>>