Zmęczony Alkoholem?

Dołącz Do Wyzwania —>

Przestań pić i zacznij doceniać swoje życie

sty 5, 2022 | Porady i Wskazówki

 

 

Przerwa w piciu to świetny czas na refleksję

 

Dziwna rzecz dzieje się, kiedy przestajemy pić. Zdejmowanie piwnych okularów to często czas na refleksję i możliwość zważenia własnego życia. To często może prowadzić nas do porównywania naszego życia z otaczającymi nas ludźmi.

 

W rzeczywistości to porównanie społeczne dzieje się cały czas. Z ewolucyjnego punktu widzenia nasz status społeczny ma znaczenie, więc patrzymy na naszą drabinę społeczną i życzymy sobie, abyśmy byli wyżej. Jest to bardzo naturalne, ale może też mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie.

 

Zbyt często porównujemy siebie do innych lub zakładamy, czy rywalizujemy. Patrzymy na faceta w barze pijącego dobre wino – który się uśmiecha, ma ładne ubranie, fajny samochód i zakładamy – musi być taki szczęśliwy.

 

Możesz przyłapać się na tym, że mówisz: „Gdybym tylko miał ładne ubrania, samochód i pieniądze, byłbym szczęśliwy…” Ale rozważ ten scenariusz – Facet w barze z miłym uśmiechem potajemnie porównuje się do barmana, który to robi. nie wydaje się mieć troski na świecie. Zakłada, że ​​ten gość ma tyle szczęścia, bo nic nie wie o presji. Prawdziwa presja wynikająca z prowadzenia biznesu, utrzymywania dzieci w prywatnej szkole, nadążania za innymi, utrzymywania się nad powierzchnią wody…

 

 

ZATRZYMAJ karuzelę założeń i porównań.

 

W rzeczywistości nie wiemy, co dzieje się w życiu innych ludzi. Nie wiemy, czy są naprawdę szczęśliwi. Więc przestańmy zakładać i zacznijmy żyć własnym życiem. Tylko to się liczy. Nie jakiś idealny świat aerografem. Kogo to obchodzi, czy ma więcej pieniędzy, lepszy wygląd, czy ładniejszy samochód. Dlaczego miałoby to wpływać na nasz świat?

 

Zawsze pamiętaj, że jedyną rzeczą, którą naprawdę możemy kontrolować, są nasze przekonania i emocje. Więc poświęć chwilę, aby rozważyć wszystkich tych ludzi, którzy mają mniej szczęścia niż ty. Wszystkie te miliony milionów ludzi, którzy chcieliby mieć to, co ty masz.

 

Naucz się doceniać, jak wspaniałe jest twoje życie w tej chwili i zapomnij o wszelkich bezsensownych porównaniach. I pamiętaj, że twoje życie stanie się o wiele lepsze. Witalność, energia, pewność siebie, zdrowie, bogactwo i szczęście, które otrzymujesz dzięki rezygnacji z alkoholu, na zawsze rozjaśni Twój świat.

 

Powodzenia w twoich przygodach

 

 

Przytoczone źródła

  1. https://tinybuddha.com/blog/31-ways-to-appreciate-the-present-moment-and-feel-happier-right-now/
  2. https://www.lifehack.org/885124/appreciate-life
  3. https://www.psychologytoday.com/us/blog/your-emotional-meter/201907/how-appreciate-what-you-have-already

***Disclaimer*** Celem bloga jest popularyzacja wiedzy na tematy związane z nadużywaniem alkoholu. Autor bloga nie odpowiada za treści bloga w jakimkolwiek zakresie, a w szczególności za jakąkolwiek szkodę wyrządzoną zastosowaniem, lub brakiem zastosowania się do tej treści. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany tekstów oraz poglądów wyrażonych na blogu. Wszystkie treści na blogu mają charakter wyłącznie informacyjny, żadna zawartość tej witryny nie powinna być nigdy wykorzystywana jako substytut bezpośredniej porady medycznej od lekarza lub innego wykwalifikowanego klinicysty.

Gotowy na Wyzwanie?

Dowiedz Się Więcej