Zmęczony Alkoholem?

Dołącz Do Wyzwania —>

5 sposobów, które pomogą Ci pozostać w bezalkoholowej przygodzie

gru 28, 2021 | Porady i Wskazówki

 

 

Oto 5 sposobów, które pomogą Ci pozostać w bezalkoholowej przygodzie:

 

 

1. Zanotuj wszystkie powody, „dlaczego” chcesz zrobić sobie przerwę

 

 

Niektóre niesamowite badania wykazały, że zapisywanie swoich myśli świetnie nadaje się do zmiany nawyków, jednocześnie poprawiając samopoczucie. Wymień wszystkie powody, dla których chcesz nie spożywać alkoholu w ten weekend świąteczny. Zadaj sobie pytanie:

 

  • dlaczego podejmujesz tę bezalkoholową przygodę? Co doprowadziło cię do tego punktu?
  • Jakie są konsekwencje picia alkoholu?
  • Jakie ogromne korzyści zyskasz, jeśli nie będziesz pić?

 

Kop głęboko, aby odkryć jak najwięcej powodów, aby dodać dodatkową moc. Zanotuj wszystkie swoje powody.

 

 

2. Spodziewaj się nieoczekiwanego

 

Stwórz sposób myślenia sportowca planującego wyścig i zawsze oczekuj nieoczekiwanego. Kto wie, co może się wydarzyć w nadchodzący weekend. Dawno niewidziany przyjaciel, który pojawia się na progu Twoich drzwi, lub inna podobna sytuacja. Zastanów się nad nimi i pomyśl jak możesz sobie pomóc – być może kilka bezalkohowolych drinków gdzieś z tyłu lodówki?

 

 

3. Zawsze dokładnie wiedz, co będziesz pić

 

 

Zanim pójdziesz do nowej knajpy zadzwoń tam, aby dowiedzieć się, czy oferuje alternatywy bezalkoholowe. A jeśli jest to impreza w domu, jeszcze lepiej, weź ze sobą własne, bezalkoholowe alternatywy. Ludzie często zostawiają innych w spokoju, gdy zobaczą coś, co wygląda na alkohol. Dzięki temu nie musisz więcej się tłumaczyć.

 

 

4. Użyj wizualizacji, tak samo jak robią to sportowcy

 

Tak jak sportowcy używają wizualizacji do przygotowania się do zawodów, tak samo Ty możesz przećwiczyć w umyśle swoje wydarzenie bezalkoholowe.

 

Piękno wizualizacji polega na tym, że możesz ćwiczyć tyle razy, ile chcesz w swojej głowie. Dlatego sportowcy stosują tę technikę. Nie mogą fizycznie przebiec 100m tysiąc razy, ale w ciągu kilku minut mogą mentalnie przećwiczyć tysiąc wyścigów.

 

Trenowanie umysłu nowymi umiejętnościami bezalkoholowymi sprawi, że będziesz uzbrojony i gotowy na wszelkie działania bezalkoholowe. Kiedy usłyszysz pistolet startera w formie zapytania barmana co ma podać, Twój umysł i ciało będą wiedziały dokładnie, jak zareagować. Podejmiesz wyzwanie bezalkoholowe i wygrasz.

 

 

5. Pokochaj swoje bezalkoholowe życie towarzyskie

 

Śmieszne wyobrażenie, że nie można się bawić bez alkoholu, jest totalnym nonsensem. Nawet jeśli nie czujesz ducha imprezy, rzuć się w wir akcji bez alkoholu. Kiedy Twoja fizjologia jest optymistyczna i wibrująca, Twój umysł wkrótce podąży za nią.

 

Przyjaciele będą zachwyceni, a ty możesz mieć mnóstwo zabawy bez kropli alkoholu. Często skutkuje to największym ze wszystkich bezalkoholowych komplementów: „Jesteś pewien, że nie piłeś?”

 

Przytoczone źródła

  1. https://www.health.harvard.edu/diseases-and-conditions/11-ways-to-curb-your-drinking
  2. https://www.healthline.com/health/alcohol/how-to-stop-drinking
  3. https://www.webmd.com/balance/ss/slideshow-how-to-quit-drinking
  4. https://www.helpguide.org/articles/addictions/overcoming-alcohol-addiction.htm

***Disclaimer*** Celem bloga jest popularyzacja wiedzy na tematy związane z nadużywaniem alkoholu. Autor bloga nie odpowiada za treści bloga w jakimkolwiek zakresie, a w szczególności za jakąkolwiek szkodę wyrządzoną zastosowaniem, lub brakiem zastosowania się do tej treści. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany tekstów oraz poglądów wyrażonych na blogu. Wszystkie treści na blogu mają charakter wyłącznie informacyjny, żadna zawartość tej witryny nie powinna być nigdy wykorzystywana jako substytut bezpośredniej porady medycznej od lekarza lub innego wykwalifikowanego klinicysty.

Gotowy na Wyzwanie?

Dowiedz Się Więcej