Zmęczony Alkoholem?

Dołącz Do Wyzwania —>

Przestań pić i naucz się relaksować

mar 10, 2022 | Porady i Wskazówki

 

 

Przestań pić i zrelaksuj się – może to brzmieć jak niemożliwe „zadanie”. W końcu jednym z głównych powodów, dla których ludzie piją alkohol, jest przede wszystkim uspokojenie się i odpoczynek po ciężkim dniu, lub pozostałych sytuacjach stresowych. Natomiast oczywiście zapewne już wiesz, że alkohol nie łagodzi stresu, znieczula go na chwilę, ale wraca dziesięciokrotnie następnego dnia, kiedy pojawia się kac i niepokój.

 

 

Sporządź listę sposobów radzenia sobie ze stresem

 

Jeśli zastanawiasz się, jak przestać pić, warto sporządzić listę sposobów radzenia sobie z codziennymi stresami współczesnego życia bez kufelka lub kieliszka wina. Tysiące najbardziej zestresowanych osób, które przestały pić odkryło, że to alkohol przede wszystkim powodował ich stres. Tak więc sztuczką do mniej stresującego życia jest rzucenie picia i nauczenie się nowych, „bezalkoholowych” metod odstresowania, opartych na nauce.

 

1. Ćwiczenie

 

Wyjdź na zewnątrz, odetchnij świeżym powietrzem. Jeśli Twoje problemy przygnębiają Cię i musisz zmienić koncentrację, zmiana sceny często załatwia sprawę. Nie musisz biegać na 10 km– delikatny spacer po lokalnym parku jest w porządku! W końcu każda forma ćwiczeń jest dobrze znanym środkiem łagodzącym stres, a dodatkową zaletą jest dostarczanie organizmowi zastrzyku witaminy D w ciągu dnia.

 

 

2. Muzyka

 

To świetna terapia dla umysłu. Wybierz piosenkę ostrożnie: jeśli chcesz się uspokoić, spróbuj delikatnej, wolnej melodii. Jeśli czujesz się spięty lub zły z powodu swojej sytuacji, głośna muzyka rockowa może być świetnym sposobem na wyładowanie się. Możesz też sobie np. potańczyć, jeśli nikt nie patrzy – trzeźwy DZIKI taniec !!

 

 

3. Uważność

 

Medytacja to kolejny świetny sposób na relaks i odstresowanie, gdy rezygnujesz z alkoholu. Zaufaj nam, to naprawdę zrobi różnicę.

 

 

Powodzenia w twoich bezalkoholowych przygodach.

 

 

Przytoczone źródła

  1. https://www.healthline.com/health/alcohol-and-anxiety
  2. https://healthcare.utah.edu/the-scope/shows.php?shows=0_oomrrdub
  3. https://www.psychologytoday.com/us/blog/staying-sane-inside-insanity/202011/does-alcohol-really-help-you-relax
  4. https://www.drinkaware.co.uk/facts/health-effects-of-alcohol/lifestyle/is-alcohol-a-cure-for-stress
  5. https://www.drinkaware.co.uk/facts/health-effects-of-alcohol/lifestyle/is-alcohol-a-cure-for-stress

***Disclaimer*** Celem bloga jest popularyzacja wiedzy na tematy związane z nadużywaniem alkoholu. Autor bloga nie odpowiada za treści bloga w jakimkolwiek zakresie, a w szczególności za jakąkolwiek szkodę wyrządzoną zastosowaniem, lub brakiem zastosowania się do tej treści. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany tekstów oraz poglądów wyrażonych na blogu. Wszystkie treści na blogu mają charakter wyłącznie informacyjny, żadna zawartość tej witryny nie powinna być nigdy wykorzystywana jako substytut bezpośredniej porady medycznej od lekarza lub innego wykwalifikowanego klinicysty.

Gotowy na Wyzwanie?

Dowiedz Się Więcej