Wesele na trzeźwo – czy to możliwe? (porady i wskazówki)

paź 12, 2021 | Porady i Wskazówki

 

Być może już to słyszałeś: wesela bez alkoholu mogą być istną udręką. Być może zwyczajnie Ty, bądź Twoim znajomi nie chcą pojawiać się na uroczystości bez alkoholu. Dla wielu osób to może być prawda. Mówiąc najprościej, niektórzy ludzie po prostu kojarzą śluby z piciem.

 

Ale to nie znaczy, że tak musi zostać. Istnieje wiele sposobów, aby przyjęcie weselne, lub zwyczajna impreza, którą organizujesz, była niesamowita, bez narażania na kaca na drugi dzień.

 

Kluczem jest danie ludziom tyle, by mogli zapomnieć o tym, że nie piją. Ma to również na celu obniżenie twoich oczekiwań i uświadomienie sobie, że niektórzy ludzie po prostu nie będą mogli cieszyć się życiem bez drinka lub dwóch – a w takim przypadku możesz wyświadczyć im nawet przysługę. W końcu alkoholizm często pojawia się jako życie w nieustannej imprezie.

 

Prosty fakt jest taki, że nie będziesz w stanie zadowolić wszystkich. Wesela skupiają najróżniejsze osoby z dwóch różnych rodzin, które prawdopodobnie mają zupełnie inne zainteresowania i wartości. Ktoś będzie się czuł nie na miejscu, niezależnie od tego, co serwujesz.

 

 

 

Oto kilka sposobów jakie mogą pomóc:

 

 

1. Planuj wydarzenia i gry

 

Alkohol jest dla ludzi rodzajem „biernej” rozrywki, która ma na celu zmniejszyć ich zahamowania, aby mogli łatwiej bawić się rzeczami, które w przeciwnym razie nie byłyby. Alkohol to lodołamacz, który sprawia, że ​​ludzie rozmawiają ze sobą w sytuacji, gdy wiele osób jest zupełnie obcymi sobie ludźmi.

 

Więc zamiast alkoholu jaki lodołamacz, zaplanuj coś innego, aby ludzie zaczęli rozmawiać ze sobą. Zamiast dawać im pasywną rozrywkę w alkoholu, dawaj im aktywną rozrywkę np. w grach.

 

Każde wesele ma pewne wspólne wydarzenia – krojenie tortu, podrzucanie podwiązki, bukietu, pierwsze tańce. Ale do tego czasu będzie sporo przestojów, a ludzie na ogół będą myśleć, aby wypełnić ten czas napojami.

 

Więc daj im coś innego do roboty. Spakuj harmonogram z większą liczbą wydarzeń. Zaplanuj loterie, prezenty, konkursy limbo, bingo, rzut pierścieniem, cokolwiek na co wpadniesz. Daj ludziom coś, co odwróci ich uwagę od faktu, że nie piją, dając im inne, bardziej aktywne sposoby na rozrywkę.

 

2. Zaplanuj wesele na wcześniejszą godzinę zamiast pod wieczór

 

Powstrzymywanie się od alkoholu w porannym lub wczesnym popołudniu jest znacznie łatwiejsze, ponieważ większość ludzi i tak nie jest gotowa do picia o tej porze. Jest to niekonwencjonalny, ale skuteczny sposób, aby Twoja uroczystość była wyjątkowa, a także stanowi doskonały powód, aby trzymać alkohol z dala od imprezy. Im później zorganizujesz przyjęcie, tym bardziej brak alkoholu będzie się wyróżniał. Więc jeśli chcesz, żeby to nie było problemem, rozważ poranne lub południowe wydarzenie.

 

3. Oferuj napoje bezalkoholowe

 

Tylko dlatego, że na imprezie nie ma alkoholu, nie oznacza to, że opcje napojów muszą być nudne. Czy wiesz, jakie rzeczy możesz zaoferować zamiast alkoholu?

 

  • Soda
  • herbata
  • woda gazowana
  • koktajle 0%
  • koktajle mleczne
  • piwo i wino bezalkoholowe

 

 

4. Wyjdź na całość z jedzeniem i rozrywką

Nie da się tego obejść – brak otwartego baru na imprezie pozwala zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. I wszyscy o tym wiedzą. Niezależnie od powodów, dla których organizujesz uroczystość bez alkoholu, ryzykujesz, że ludzie pomyślą, że może Ci być szkoda pieniędzy.

 

Odejdź od tego toku myślenia. Postaw na ciekawe jedzenie i smaczne jedzenie. Upewnij się, że masz nie tylko świetne jedzenie, ale także różnorodne opcje, świetne przekąski i wiele opcji dla każdego. Przyciągnij ich uwagę i podziw czymś innym niż przytępiające działanie alkoholu.

 

Poza jedzeniem postaw na świetną muzykę. Wystarczy zatrudnić dobrego DJ-a. Jeśli chcesz naprawdę zaznaczyć swoją obecność na tym wydarzeniu, przyprowadź świetny zespół na żywo lub jakąś rozrywkę, która naprawdę przyciągnie uwagę ludzi. Możesz nie mieć tak wielu ludzi na parkiecie, ale świetna muzyka to świetna muzyka, niezależnie od tego, kto do niej tańczy.

 

5. Nie walcz ze ścianą

 

Żadna ilość planowania i zabawnych wydarzeń nie zastąpi mocnego drinka dla niektórych osób. Tak po prostu jest. Możesz spodziewać się stosunkowo pustego parkietu i faktu, że wielu ludzi wcześniej wyjdzie.

 

Smutnym faktem jest to, że najbardziej niesamowita „sucha” impreza, jaką kiedykolwiek możesz mieć, nadal będzie dla niektórych blada w porównaniu z zakrapianą imprezą. Pogódź się z tym: nie możesz zadowolić wszystkich.

 

Niektórzy ludzie po prostu nie przyjdą, a inni odejdą tak szybko, jak to możliwe. I to jest w porządku. Mogą potrzebować czasu, aby zastanowić się, dlaczego picie jest dla nich wyższym priorytetem niż spędzanie czasu z przyjaciółmi i rodziną. Bądź tego świadom i nie obrażaj się, gdy to się stanie.

 

Nie zakładaj też, że ludzie odchodzą tylko dlatego, że nie ma alkoholu. Niektórzy i tak zamierzali zostać tylko przez określony czas. Utrata dużej części gości weselnych po krojeniu tortu jest całkiem normalną rzeczą.

 

 

6. Niech ludzie przynoszą własny alkohol

 

Cóż, jeśli brak alkoholu to naprawdę TAKI duży problem, że ludzie po prostu nie mogą mieć towarzyskiego spotkania bez kilku drinków, to po prostu pozwól im przynieść własne drinki. Może im to pomóc dać szybki zastrzyk procentów i na tym skończą.

 

Nie jest to odpowiednie we wszystkich sytuacjach, ale dopóki twoje wydarzenie nie odbywa się w miejscu, w którym alkohol jest zabroniony i nie martwisz się, że zrobią krzywdę swoim piciem, może to być dość nieszkodliwy kompromis.

 

Nie będą zadowoleni, że nie dostarczyłeś im darmowego alkoholu, ale jeśli naprawdę uznają to za konieczne, mogą przynajmniej uzyskać własne rozwiązanie.

 

Jakie masz pomysły na trzeźwe wesele lub inną uroczystość? Świat rozrywki bez alkoholu obejmuje dosłownie wszystko poza alkoholem, więc te opcje nie są nawet w pobliżu pełnej listy pomysłów. Podziel się z nami swoimi pomysłami w komentarzach poniżej, a być może przedstawimy je w przyszłym artykule!

 

Przytoczone źródła

  1. https://www.insideweddings.com/news/planning-design/is-it-ever-ok-to-host-an-alcohol-free-wedding/43166/
  2. https://www.bridalguide.com/blogs/dry-wedding
  3. https://www.brides.com/story/expert-tips-planning-dry-wedding#:~:text=A%20dry%20wedding%20is%20simply,is%20completely%20up%20to%20you.

***Disclaimer*** Celem bloga jest popularyzacja wiedzy na tematy związane z nadużywaniem alkoholu. Autor bloga nie odpowiada za treści bloga w jakimkolwiek zakresie, a w szczególności za jakąkolwiek szkodę wyrządzoną zastosowaniem, lub brakiem zastosowania się do tej treści. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany tekstów oraz poglądów wyrażonych na blogu. Wszystkie treści na blogu mają charakter wyłącznie informacyjny, żadna zawartość tej witryny nie powinna być nigdy wykorzystywana jako substytut bezpośredniej porady medycznej od lekarza lub innego wykwalifikowanego klinicysty.