Wyzwanie alkoholowe – 365 dni bez alkoholu

cze 21, 2021 | Wyzwanie Alkoholowe

365 dni bez alkoholu

Dzień 365
.
Gdybyś powiedział mi rok temu, czy mógłbym przeżyć rok bez alkoholu, szczerze pomyślałbym, że zdobycie Mount Everestu byłoby bardziej realistyczną ambicją.
.
Byłem klasycznym pijakiem i mogłem z łatwością przeprowadzić 12-14-godzinną sesję. Potem pojawił się Covid i moje picie naprawdę zaczęło wymykać się spod kontroli. Byłem bliski wezwania karetki pogotowia dzień po masywnym dwudniowym benderze, ponieważ myślałem, że serce wyleci mi z klatki piersiowej. Nie mogłem dłużej ignorować tego, co było głównym problemem w moim życiu. Byłem tak bardzo zmęczony własnymi bzdurami, że w końcu zdecydowałem się na wyzwanie.
.
Na początku było to bardzo zniechęcające i przerażające, ale oto pięć najważniejszych rzeczy, które zrobiłem, aby w końcu usunąć tę truciznę z mojego życia na dobre:
.
Weź jeden dzień na raz
Nie możemy zmienić przeszłości i nie możemy przewidzieć przyszłości, więc skup się na teraźniejszości. Nie zawracaj sobie głowy przyszłymi wydarzeniami – zajmij się nimi śmiało iz entuzjazmem, gdy nadejdzie czas. Nie składaj żadnych wielkich deklaracji dotyczących rezygnacji – po prostu spokojnie zajmij się swoim biznesem. Mówiłem po prostu ludziom, że robię sobie przerwę, kiedy pytają mnie, dlaczego nie piję.
.
Zmiana myślenia
To jest klucz do sukcesu. Musisz zmienić swoje nastawienie z miejsca, w którym postrzegasz alkohol jako przysmak, na miejsce, w którym postrzegasz go jako truciznę, która nie przynosi żadnych korzyści. Nie możesz pragnąć czegoś, czego już nie pragniesz
.
Patrz w przód
Jeśli zaczniesz romantyzować nad alkoholem, mocno przypomnij sobie, jak się sprawy potoczą – kac, nienawiść do samego siebie i wszystkie negatywne myśli, które się z tym wiążą. Bądź ze sobą całkowicie szczery i nie słuchaj diabła na swoim ramieniu – dobrze wiesz, co się stanie, jeśli zdecydujesz się pić. Przestań się oszukiwać.
.
Zaakceptuj swoje życie z AF
Nadal wychodzę z przyjaciółmi na imprezy towarzyskie. Wyjdź z pozytywnym nastawieniem, że będziesz się dobrze bawić bez alkoholu. Potraktuj to jako wyzwanie. Za pierwszym razem będzie to dziwne i niewygodne, ale za każdym razem nabierzesz pewności siebie.
.
Teraz w końcu prowadzę życie, którego zawsze chciałem. Mam życie pełne nowych hobby i zainteresowań i jest cudowne – nigdy więcej strasznie zmarnowanych dni na kaca.
.
Odzyskałem szacunek do siebie i godność w 100% i bardzo lubię osobę, którą teraz widzę, gdy patrzę w lustro! Niekończące się negatywne myśli, które miałem po wypiciu, rozpłynęły się. Jestem szczęśliwy, pewny siebie i zadowolony każdego dnia budząc się bez kaca. Oczywiście wciąż zdarzają się okazjonalne złe dni, ale mam pewność siebie i jasność umysłu, aby się z nimi zmierzyć – nic już nie jest dramatem!
.
Jestem bardzo wdzięczny za uwolnienie mnie z więziennego alkoholu. Każdemu, kto ma problemy – po prostu idź dalej. To jedna z niewielu rzeczy w twoim życiu, o które naprawdę warto walczyć – nawet jeśli musisz zresetować się 1000 razy, aby tam dotrzeć. Różnica jest jak noc i dzień. Będzie to najlepszy prezent, jaki kiedykolwiek podarujesz sobie i otaczającym Cię ludziom.
.
Dużo miłości do wszystkich wspaniałych i odważnych ludzi. Kontynuuj dobrą walkę i NIGDY się nie poddawaj.
.
.

Codzienna dawka motywacji

 

Podejmując wyzwanie dołączysz do zamkniętej grupy na FB, gdzie codziennie otrzymasz podobne wpisy, pamietaj, w grupie zawsze raźniej, link do wyzwania