Wyzwanie alkoholowe – 837 dni bez alkoholu

lip 1, 2021 | Wyzwanie Alkoholowe

837 dni bez alkoholu

 
 
 
Dzisiaj kończę 50 lat i wypada mi 837 dzień bez alkoholu. Zdecydowanie zaraz po rzuceniu palenia najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek dla siebie zrobiłam. Moje życie niezmiernie się poprawiło – nie w ucieczce, by dołączyć do cyrku, ale codzienne uczucie bycia obecnym i nie radzenia sobie z niskim stopniem kaca i gównianym snem każdego dnia po codziennym piciu (nie wielkich ilościach, ale wystarczających, by psuć mi sen). Więc moja rada dla wszystkich zaczynających lub wahających się jest następująca:
 
.
1. Trzymaj się blisko grup jak ta
.
2. Czytaj lub słuchaj wszystkich zapalonych trzeźwych trenerów, słuchaj podcastów – wiedza to potęga.
.
3. Znajdź sobie coś innego do zrobienia w trudne godziny ktore nadejda
.
4. Znam swoje „Dlaczego” – to bardzo ważne – jeśli zdecydowałeś się przestać pić, zastanów się, dlaczego tak jest. Dla każdego jest inaczej, ale muszą to być twoje dlaczego – to nie zadziała, jeśli robisz to dla kogokolwiek innego.
.
5. Pij alternatywy bezalkoholowe, jeśli pomagają, wypiłam dużo, zwlaszcza na początku i to naprawdę pomogło, teraz nie tykam wcale, nie potrzebuje.
.
6. Oddech – długi i głęboki, pomaga się uspokoić, gdy serce bije i masz ochotę na drinka
.
7. Po prostu nie pij – nie pozwalaj sobie na picie i nie pozwól nikomu innemu dać ci na to pozwolenia lub naciskać na to. Jeśli nie chcesz pić, nie będziesz. Ten napój nie będzie się różnił od wszystkich innych napojów, które wypiłeś, to to samo gówno.
.
8. Znajdź coś nowego, aby zająć swój czas, znajdziesz dużo czasu teraz i wiele poranków, kiedy będziesz szczęśliwy wstać i coś zrobić. Może to być ćwiczenie, nauka, igłowanie lub gotowanie – możesz być zainteresowany rzeczami z czasów, gdy byłeś młodszy, zanim alkohol zaczął wpływać na rzeczy.
.
9. Uśmiechaj się, gdy mówisz ludziom, że robisz sobie przerwę od picia, są mniej skłonni do naciskania na ciebie, aby pić, jeśli z przekonaniem powiesz im, że jesteś zachwycony swoją decyzją.
.
 
Wystarczająco słusznie, jeśli moje gadanie – trzymaj się mocno, jeśli walczysz, to jest tego warte, tylko dobre rzeczy mogą pochodzić z usunięcia trucizny z twojego życia – uwierz mi!!
.
.
 

Codzienna dawka motywacji

 

Podejmując wyzwanie dołączysz do zamkniętej grupy na FB, gdzie codziennie otrzymasz podobne wpisy, pamietaj, w grupie zawsze raźniej, link do wyzwania