Zmęczony Alkoholem?

Dołącz Do Wyzwania —>

10 powodów dla których warto żyć bez alkoholu

lut 3, 2022 | Porady i Wskazówki, Wpływ Alkoholu Na Zdrowie i Życie

 

 

 

Niektórzy ludzie martwią się, że rezygnując z alkoholu przegapią coś fajnego, że życie stanie się mniej barwne, po prostu nudne. Tak – kiedy wychodzisz z alkoholu, rezygnujesz z niektórych rzeczy. Z rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujesz, które niosą ze sobą tylko ciężar.

 

 

10 najważniejszych powodów do życia bez alkoholu

 

 

1.   Bez alkoholu– bez kaca, bólów głowy, nudności itp.

Zamiast tego masz czystą przyjemność budzenia się każdego dnia, czując się pełnym energii. Bezcenne.

 

2.  Bez alkoholu- bez złego humoru

Alkohol jest klasyfikowany przez Światową Organizację Zdrowia jako środek depresyjny. Powoduje obniżenie nastroju, depresję i niepokój.

 

3.   Bez alkoholu – bez wydawania pieniędzy

Prosta matematyka. Policz ile wydajesz na alkohol pijąc w domu, a ile pijąc podczas wyjścia do pubu. Możesz zaoszczędzić kilkaset złotych w miesiącu!

 

4.  Bez alkoholu – bez poczucia winy

Wszyscy bardziej Cię lubią, bardziej szanują. Ty lubisz siebie bardziej i bardziej szanujesz.

 

5.  Bez alkoholu – bez zawalania pracy

Twoje możliwości koncentracji i myślenia pomagają zrobić pracę dwa razy szybciej przy dwukrotnie niższym stresie.

 

6.  Bez alkoholu – bez nieudanych relacji

Bez kaca lubisz spędzać czas z dziećmi. Lepsze relacje z partnerem. Twoi rodzice będą się mniej martwić. Wszystko ulega poprawie.

 

7.  Bez alkoholu – bez szwendania się

Setki kalorii w alkoholu powodują wzrost wagi. A kac zabija całą energię. Porzuć alkohol, a będziesz miał mnóstwo motywacji i energii, aby być aktywnym, spróbować nowy sport lub wskoczyć poziom wyżej. Sportowy wygląd to nie tylko lepsze samopoczucie, ale i lepsze zdrowie!

 

8.  Bez alkoholu – bez uciętego filmu

Ból próbujący poskładać do kupy to, co zrobiłeś, co powiedziałeś, jednocześnie próbując ukryć fakt może być problematyczny.

 

9.  Bez alkoholu – koniec z odwieczną wewnętrzną walką

Czy powinienem pić dziś wieczorem? Czy 11 rano to za wcześnie na picie w weekend? Cały czas i energia zmarnowany na debaty – pić czy nie pić? Zastanów się ile rzeczy możesz zrobić w tym czasie.

 

 10. Bez alkoholu – bez słabych dni

Godziny w nocy i weekendy tracone na picie, a potem na kaca. Dosłownie ZYSKUJEMY dodatkowe CAŁE DNI życia na robienie wspaniałych rzeczy.

 

 

Bycie wolnym od alkoholu to tylko zysk.

 

Spróbuj sam i zobacz, jak Twoje życie może zmienić się na lepsze – prosto i szybko, rzucając alkohol. Korzystaj z dzielonej wiedzy i sieci wsparcia nastawionej na rezygnację z picia alkoholu i odkrywanie, jak wspaniałe jest życie bez alkoholu. Nawiąż nowe przyjaźnie z grupą innych osób, które pracują nad tym samym celem, aby pomóc sobie nawzajem w lepszym życiu. Dołącz do nas!

 

Przytoczone źródła

  1. https://www.webmd.com/mental-health/addiction/features/ways-to-celebrate-without-alcohol
  2. https://steadydrinker.com/articles/benefits-of-alcohol-free-beer/#:~:text=For%20instance%2C%20drinking%20non%2Dalcoholic,%2C%20potassium%2C%20iron%20and%20zinc.
  3. https://www.dulyhealthandcare.com/health-topic/sober-curious-benefits-of-an-alcohol-free-lifestyle
  4. https://www.crossipdrinks.com/blogs/news/benefits-of-alcohol-free
  5. https://www.lightdrinks.co.uk/blogs/latest/6-brilliant-benefits-of-non-alcoholic-beer-in-2021

***Disclaimer*** Celem bloga jest popularyzacja wiedzy na tematy związane z nadużywaniem alkoholu. Autor bloga nie odpowiada za treści bloga w jakimkolwiek zakresie, a w szczególności za jakąkolwiek szkodę wyrządzoną zastosowaniem, lub brakiem zastosowania się do tej treści. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany tekstów oraz poglądów wyrażonych na blogu. Wszystkie treści na blogu mają charakter wyłącznie informacyjny, żadna zawartość tej witryny nie powinna być nigdy wykorzystywana jako substytut bezpośredniej porady medycznej od lekarza lub innego wykwalifikowanego klinicysty.

Gotowy na Wyzwanie?

Dowiedz Się Więcej