Odbierz Wskazówki i Dołącz Do Uczestników Wyzwania

Czy jesteś mamą małych dzieci?

lut 15, 2022 | Porady i Wskazówki, Wyzwanie Alkoholowe

 

 

 

Czy jesteś mamą małych dzieci?

 

 

Jesteś także jedną z wielu milionów pijących mam, które w nocy odprężają się. Często piją same. Często w nadmiarze. Być może słyszysz dokuczliwy wewnętrzny głos mówiący… „Nie powinnam tak pić”. Jednak bycie mamą małych dzieci to ciężka praca.

Tak, napełnia cię miłością i dumą. Tak, ten stan nadaje życiu sens. Ale niektóre dni są tak cholernie ciężkie i samotne, że butelka wydaje się jedynym sposobem na relaks, ucieczkę i trochę czasu dla zdrowia psychicznego i dla siebie.

Szybko do przodu i zanim się zorientujesz, poczucie winy i wstydu są twoimi partnerami do porannego przebudzenia.

Przed dziećmi nikt nie oceniał. Piłaś, imprezowałaś i nikt się tym nie przejmował.

 

 

Jednak posiadanie dzieci nie powstrzymuje chęci picia – u wielu ją zwiększa.

 

Wychowywanie maleńkich istot ludzkich jest stresujące i oznacza, że ​​nie możemy po prostu wyjść z domu i pójść na zajęcia gimnastyczne/jogi,iść do kina lub spotkać się z przyjacielem, aby się zrelaksować.

 

I tak „odpoczynek przy lampce winka” staje się coraz bardziej istotny.

 

 

Facebook jest pełen grup pijących mam.

 

„Mamusie, które potrzebują wina”

Rozpowszechniane są śmieszne memy w stylu:

„Nie pijesz sam, jeśli twoje dzieci są w domu!”

 

 

 

Istnieją cztery główne grupy, do których należą pijące matki:

 

 

 

1. Mamy pijące „Solidarnościowo”

Ich picie nie jest postrzegane jako problem. To coś, nad czym należy się jednoczyć – obrona prawa do śmiechu przy wiecznej więzi z zabrudzonymi pieluchami, płaczącymi maluchami i wszystkimi innymi problemami, które nagle spotykają dotychczas wolnego człowieka.

 

2. Mamy pijące

Nie ma tu historii do opowiedzenia. Po prostu pijące.

 

3. Zawstydzona pijąca mama

Najbardziej samotny obóz. Uważają, że są sami z czymś, co uważają za problem. Nie świętują swojego picia. Chcą to zmienić, ale same nie są w stanie i nie mają odwagi wyjawić swojej grzesznej tajemnicy.

 

4. Mamy Bez Alkoholu

 

Te mamy mają inną solidarność niż mamy pijące. Łączy ich nowo odkryta wolność. Mają życie i przestrzeń z której nie muszą uciekać.

Znalazły nowy i szczęśliwy sposób na życie bez alkoholu i kochają je. Łączą się ze sobą twarzą w twarz podczas spotkań i online za pośrednictwem różnych forów internetowych i grup na Facebooku. Są szczęśliwą grupą!

Grupa numer 3 to bolesne miejsce, a my zachęcamy każdą mamę pijącą, która się z tym identyfikuje, aby skontaktowała się i znalazła grupę, która ją pokocha i wesprze – nie brakuje miejsc do spotkań twarzą w twarz lub online, które mogą Ci zaoferować poczucie przynależności, oferując przyjaźń i śmiech, pomagając zrozumieć ci pewne rzeczy – – wspierając cię w drodze do bezalkoholowej „wolności”.

 

 

Przytoczone źródła

  1. https://www.todaysparent.com/family/parenting/why-mommy-drinks/
  2. https://www.smh.com.au/lifestyle/life-and-relationships/boozy-mum-culture-might-have-gone-too-far-20180419-p4zan3.html
  3. https://www.houseofwellness.com.au/health/news/mums-alcohol-wine-time-culture
  4. https://www.bbc.com/news/stories-56001534

***Disclaimer*** Celem bloga jest popularyzacja wiedzy na tematy związane z nadużywaniem alkoholu. Autor bloga nie odpowiada za treści bloga w jakimkolwiek zakresie, a w szczególności za jakąkolwiek szkodę wyrządzoną zastosowaniem, lub brakiem zastosowania się do tej treści. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany tekstów oraz poglądów wyrażonych na blogu. Wszystkie treści na blogu mają charakter wyłącznie informacyjny, żadna zawartość tej witryny nie powinna być nigdy wykorzystywana jako substytut bezpośredniej porady medycznej od lekarza lub innego wykwalifikowanego klinicysty.

Cześć!

Fajnie, że tutaj jesteś, chciałbyś się dowiedzieć się więcej na temat wyzwania alkoholowego? Zapraszam >>>