Dlaczego gry związane z piciem są niebezpieczne?

kwi 15, 2021 | Fakty i Statystyki

 

 

 

Nie daj się zwieść myśleniu, że gry alkoholowe są nieszkodliwą zabawą. W rzeczywistości mogą prowadzić do ryzykownych zachowań, zatrucia alkoholem, długoterminowych konsekwencji zdrowotnych, a nawet śmierci.

 

 

Jak działają gry alkoholowe?

 

Często jest to sposób na nawiązanie więzi między nieznajomymi. Podczas gier z piciem gracze mogą być zmuszeni do picia alkoholu, gdy usłyszą określone słowo, przegrają rundę, lub gdy złamią zasady gry.

Im więcej osób pije alkohol, tym trudniej jest przestrzegać tych zasad – co oznacza, że ​​popełniają błędy i piją więcej. To zachęca graczy do picia większej ilości alkoholu, niż chcą oraz szybciej niż chcieliby, co może narazić ich na ryzyko.

 

 

Zagrożenia społeczne

 

Alkohol sprawia, że ​​ludzie czują się mniej zahamowani, co oznacza, że ​​jeśli pijesz za dużo, możesz podejmować złe decyzje. Na przykład możesz zdecydować, że to idealny moment, aby napisać do swojego byłego i powiedzieć mu, jak naprawdę się czujesz.

Albo możesz zachowywać się w zawstydzający sposób w obecności nowych przyjaciół, którzy następnego ranka pokażą zdjęcia w mediach społecznościowych. Gry związane z piciem mogą być również bardzo drogie – kupowanie kolejek w barze może szybko oczyścić portfel.

 

 

Zagrożenia zdrowotne

 

Picie zbyt dużej ilości alkoholu zbyt szybko może prowadzić do zatrucia alkoholem. Ten stan zagrażający życiu ma miejsce, gdy ciało zostaje przytłoczone alkoholem.

Jeśli rozpoznasz objawy zatrucia alkoholem – które obejmują dezorientację, wymioty lub drgawki – natychmiast zadzwoń pod numer ratunkowy 112.

Picie zbyt dużej ilości alkoholu może również narazić Cię na sytuacje, które mogą być ryzykowne, takie jak samotny powrót do domu.

Alkohol może również spowalniać reakcje, zaburzać równowagę i upośledzać wzrok i słuch, utrudniając zwracanie uwagi na rzeczy, które mogą zagrażać Twojemu bezpieczeństwu.

 

 

Gry związane z piciem i wytyczne dotyczące picia niskiego ryzyka

 

Angażowanie się w gry związane z piciem alkoholu może poważnie przyspieszyć tempo picia, więc istnieje większe prawdopodobieństwo, że przekroczysz wytyczne.

Regularne przekraczanie wytycznych nie tylko zwiększa ryzyko zachorowania na poważne schorzenia, takie jak rak i choroby serca.

Może również wpływać na Twój wygląd, prowadzić do przyrostu masy ciała oraz zwiększać niepokój i stres.

 

 

Wskazówki

 

  1. Najprościej będzie jak po prostu zrezygnujesz z takich gier. Nie angażuj się w zajęcia związane z piciem alkoholu i daj jasno do zrozumienia, że ​​wolisz mieć kontrolę nad ilością wypijanego alkoholu.
  2. Myśl inaczej. Od gry w paintball po przygotowanie wspólnego posiłku – istnieje wiele pozytywnych sposobów zbliżania ludzi, które nie obejmują gier alkoholowych.
  3. Uważaj na innych. Jeśli znajomi grają w gry związane z piciem, sprawdź, czy wszystko jest w porządku – i pomóż im zrezygnować, jeśli wypili za dużo alkoholu.
  4. Miej oko na swoje picie.

 

 

Przytoczone źródła

  1. Gan, G., Guevara, A., Marxen, M., Neumann, M., Jünger, E., Kobiella, A., Mennigen, E., Pilhatsch, M., Schwarz, D., Zimmermann, US i Smolka, MN, 2014. Wywołane alkoholem upośledzenie kontroli hamowania jest związane z osłabieniem odpowiedzi mózgowych w prawej korze czołowo-skroniowej. Biological psychiatry, 76 (9), strony 698–707. Dostępne pod adresem: biologpsychiatryjournal.com/article/S0006-3223(14)00015-8/abstract. [Dostęp 23 lutego 2017 r.].
  2. https://sobercollege.com/addiction-blog/drinking-games/
  3. https://landmarkrecovery.com/the-dangers-of-drinking-games/

***Disclaimer*** Celem bloga jest popularyzacja wiedzy na tematy związane z nadużywaniem alkoholu. Autor bloga nie odpowiada za treści bloga w jakimkolwiek zakresie, a w szczególności za jakąkolwiek szkodę wyrządzoną zastosowaniem, lub brakiem zastosowania się do tej treści. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany tekstów oraz poglądów wyrażonych na blogu. Wszystkie treści na blogu mają charakter wyłącznie informacyjny, żadna zawartość tej witryny nie powinna być nigdy wykorzystywana jako substytut bezpośredniej porady medycznej od lekarza lub innego wykwalifikowanego klinicysty.