Wyzwanie alkoholowe – 792 dni bez alkoholu

wrz 22, 2021 | Wyzwanie Alkoholowe

792 dni bez alkoholu

.
Kochałam mojego Tatę, Tata dużo pił, dla przyjemności, na uroczystości, ze współczucia, na wakacje, na aperitif, na digestif, drogi szampan, stara whisky. Został wychowany przez celników w knajpie, otoczony alkoholem. Spędziłem z nim wiele wspaniałych nocy dzieląc się tymi doświadczeniami, śmialiśmy się, płakaliśmy, mieliśmy tyle radości.
.
W zeszłym roku mój tata zmarł po pięciu latach walki z rakiem. Alkohol zwiększa ryzyko zachorowania na raka, nawet na końcu poprosił mnie o przyniesienie do szpitala małej butelki wina lub piwa.
.
Zrezygnowałam z alkoholu 792 dni temu. Troszczyłam się o niego, rozmawiałam z nim, świętowałam z nim, współczułam mu, śmiałam się z nim i płakałam z nim, wszystko BEZ ALKOHOLU. wszyscy inni pili drogiego szampana w jego 75. urodziny 16 dni przed śmiercią, wypili go ponownie na jego pogrzebie.
.
Minęło już 18 miesięcy odkąd odszedł, a ja jestem i pozostanę bez alkoholu. W ciągu ostatnich 792 dni nauczyłam się tak wiele, że życie staje się lepsze bez alkoholu, że miłość może rozkwitać, że można zachować stworzone wspomnienia, że ​​zdrowie, witalność i szczęście są możliwe po drugiej stronie tam gdzie nie ma %. szczęśliwsza, zdrowsza.
.
W ciągu ostatnich 792 dni pracowałam również nad własnym rozwojem, ukończyłam Office Athlete, MBG, zostałam nauczycielem medytacji, uczę się by byc akredytowanaym przez ICF treneren życia na kursie Arete Way Coaching. Właśnie skończyłam spotkanie z innymi trenerami i to naprawdę potwierdza, jak cudowna jest podróż bez alkoholu i dokąd może cię zabrać.
.
Nadal żałuję, ze bycie 0% nie przywróci mojego taty, ale mam nadzieję, że zwiększam moje szanse na bycie tu dłużej i zdrowiej dla moich dzieci. Tak, mam swoje wzloty i upadki i nie wszystko jest idealne, ale piekło jest lepsze niż bywalo wcześniej jak pilam. Proszę dla każdego z was, którzy się zmagają, usiądź i zapisz, nagraj głos i trzymaj swoje dlaczego w pobliżu, znajdź nowe dlaczego, zastanów się nad nimi i kontynuuj, dzień po dniu, godzina po godzinie. Po prostu kontynuuj. Podróż jest zabawną częścią, nauka i samorozwój są tam na wagę złota.
.
Mój tata na pewno byłby dumny z osoby, którą się stałam, mogę kontynuować jego niesamowite dziedzictwo i być z siebie dumna. Pozostań silny, zachowaj bezpieczeństwo i pracuj nad swoimi marzeniemi
.
Dzięki tato za wszystko, co mi dałeś i za wszystko, co dajesz mi dalej
.
.

Codzienna dawka motywacji

 

Podejmując wyzwanie dołączysz do zamkniętej grupy na FB, gdzie codziennie otrzymasz podobne wpisy, pamietaj, w grupie zawsze raźniej, link do wyzwania