Pij dużo wody
Alkohol ma działanie moczopędne, co oznacza, że zachęca nerki do utraty dodatkowych płynów. Dlatego masz tendencję do chodzenia do toalety w celu oddania moczu znacznie częściej, gdy pijesz alkohol.
Alkohol sprawia również, że bardziej się pocisz. Połączenie większego pocenia się w upale i częstszego chodzenia do toalety oznacza, że tracisz więcej płynów niż przyjmujesz i odwadniasz się, chyba że zastąpisz utracony płyn piciem wody. Odwodnienie może powodować bóle i zawroty głowy, nudności i zmęczenie. Ogranicz ilość wypijanego alkoholu i pij dużo wody lub napojów bezalkoholowych pomiędzy napojami alkoholowymi, aby zapobiec odwodnieniu.
Podczas fali upałów ta rada jest jeszcze ważniejsza. Jeśli zdecydujesz się na picie, naprawdę ważne jest, aby nie przekraczać wytycznych dotyczących niskiego ryzyka picia naczelnych lekarzy ORAZ pić dużo wody, aby zmniejszyć ryzyko odwodnienia, lub udaru.
Nie pij i nie jedź
Nawet niewielkie ilości alkoholu mogą wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów. Nie ma niezawodnego sposobu na picie i trzymanie się poniżej prawnie dopuszczalnego limitu prowadzenia samochodu, poza niepiciem w ogóle, ponieważ może to zależeć od takich rzeczy, jak waga, wiek, płeć i metabolizm (tempo, w jakim organizm zużywa energię), ilość alkoholu, który wypiłeś, czy ostatnio jadłeś, poziom stresu, a nawet zwyczajnie to w jaki sposób się czujesz w określony dzień (czy jesteś osłabiony, zmęczony).
Zazwyczaj przetworzenie jednej jednostki alkoholu zajmuje organizmowi około godziny i poza snem nie możesz zbyt wiele zrobić, aby to przyspieszyć. Uważaj również na jazdę następnego ranka. Tylko dlatego, że spałeś, nie oznacza to, że nie jesteś już pod wpływem alkoholu. Filiżanka kawy lub zimny prysznic mogą pomóc Ci poczuć się bardziej rozbudzonym, ale nie pomogą wyeliminować alkoholu z organizmu. Jedyną rzeczą, która cię otrzeźwieje, jest czas.
Tym samym najbezpieczniejszą radą jest całkowite unikanie alkoholu podczas prowadzenia pojazdu.
Napoje bezalkoholowe
Koktajle mogą wydawać się letnim wyborem w upalny dzień, ale jeśli nie wiesz, jakie ilości alkoholu znajdują się w twoim napoju, możesz wypijać więcej, niż zamierzałeś. A co powiesz na kolejkę z napojem bezalkoholowym? Łatwiej niż kiedykolwiek wypić napój gaszący pragnienie w upalny letni dzień, który jest całkowicie wolny od alkoholu.
Wiele barów i restauracji oferuje teraz szeroki wybór napojów bezalkoholowych, a jeśli pijesz drinka w domu, zapoznaj się z przepisami na bezalkoholowe koktajle, które Cię zainspirują.
Dla każdego, kto obserwuje swoją talię, warto wiedzieć, że koktajle bezalkoholowe mogą być bogate w cukier, co ułatwia przyjmowanie dużej ilości kalorii, nie zdając sobie z tego sprawy. Ale czy wiesz, że alkohol zawiera prawie tyle samo kalorii co czysty tłuszcz? Spróbuj naprzemiennie słodkich napojów z niskokalorycznymi napojami bezalkoholowymi, aby zmniejszyć ilość kalorii.
Jeśli zdecydujesz się mieszać napoje alkoholowe w domu, upewnij się, że używasz kubka jednostkowego, aby uniknąć nadmiernego wlewania %. A jeśli jesteś poza domem, barman powinien być w stanie doradzić odpowiednią ilość.
Unikaj pływania
Pływanie może wydawać się dobrym pomysłem na ochłodzenie się w upalny dzień, ale nie wchodź do wody, jeśli piłeś jakikolwiek alkohol. Wiadomo, że spożywanie alkoholu zwiększa ryzyko utonięcia.
Alkohol może obniżyć twoje zahamowania, zaburzyć ocenę sytuacji i zwiększyć prawdopodobieństwo podejmowania ryzyka. Dodatkowo spowalnia reakcje, co utrudnia wydostanie się z kłopotów. Odrętwia również zmysły, zwłaszcza wzrok, słuch i dotyk, utrudniając pływanie.
Pij z rozsądkiem
Letnie wieczory są dłuższe, co ułatwia dłuższe przebywanie poza domem, ale nadal równie ważne jest przestrzeganie wytycznych naczelnych lekarzy o niskim ryzyku picia, nie pijąc więcej niż 14 jednostek alkoholu tygodniowo, rozłożonych na trzy lub więcej dni . Zalecamy również co najmniej trzy dni bez napoju w tygodniu. Możesz dokładnie sprawdzić, ile jednostek znajduje się w Twoich napojach, korzystając z naszego Kalkulatora Jednostek.
Przytoczone źródła
***Disclaimer*** Celem bloga jest popularyzacja wiedzy na tematy związane z nadużywaniem alkoholu. Autor bloga nie odpowiada za treści bloga w jakimkolwiek zakresie, a w szczególności za jakąkolwiek szkodę wyrządzoną zastosowaniem, lub brakiem zastosowania się do tej treści. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany tekstów oraz poglądów wyrażonych na blogu. Wszystkie treści na blogu mają charakter wyłącznie informacyjny, żadna zawartość tej witryny nie powinna być nigdy wykorzystywana jako substytut bezpośredniej porady medycznej od lekarza lub innego wykwalifikowanego klinicysty.