Podsumowanie bloga za rok 2020

gru 31, 2020 | Fakty i Statystyki

Dzisiaj inna tematyka niż zazwyczaj, czyli trochę liczb i podsumowanie startu bloga.

 

 

Początki

 

Pomysł na bloga narodził się w marcu 2020, a pierwszy wpis ukazał się 9 lipca, czyli pół roku później. Przez ten czas powstało łącznie 56 wpisów (średnio dwa wpisy na tydzień) z poniższej tematyki tj.:

 

 

Na czym polega idea bloga?

 

Jak sama nazwa wskazuje blog będzie przede wszystkim zachęcał do zrobienia miesięcznej przerwy od alkoholu jako dobrego i łatwego startu do dalszych zmian. Podczas miesięcznej przerwy sam zdecydujesz jakie długoterminowe rozwiązanie jest dla Ciebie najlepsze:

 • zrobienie przerwy,
 • ograniczenie ilości.
 • pełna abstynencja

 

Każda ze ścieżek różni się w zależności od uczestnika, jak się okazuję część z Was nie chce całkowicie zaprzestawać spożycia alkoholu tylko je ograniczać. Inna część osób nie widzi innej możliwości jak pełna abstynencja, a jeszcze inna chce sobie po prostu zrobić przerwę podczas której zdecyduje co dalej. Skąd ta różnica? Każdy z nas jest inny i każdy ma inny bagaż doświadczeń.

 

 

Jak działa program?

 

Wyzwanie to program, który dzień po dniu pomaga zmieniać Twoje nawyki. Uzyskując dostęp do programu wzamian otrzymasz porady i wskazówki, które mają na celu pomóc Ci zmienić postawę do alkoholu. Dodatkowo każda osoba biorąca udział w wyzwaniu dostaje dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie uzyskasz dostęp do codziennej motywacji w postaci wskazówek i doświadczeń innych osób, którzy nie piją od dłuższego czasu i dzielą się swoimi wrażeniami.

 

 1. 30 dni bez alkoholu – sztandarowym programem jest i będzie miesięczne przerwa od alkoholu, jako najlepszy moment na start – nie za dużo i nie za mało dni żeby zacząć przerwę od alkoholu.
 2. 90 dni bez alkoholu – pod koniec stycznia 2021 ukaże się 90 dniowe wyzwanie.
 3. 365 dni bez alkoholu – w drugim kwartale 2021 będziecie mieli również do dyspozycji program zmiany nawyków trwający równe 365 dni.

 

 

Uczestnicy

 

Do tej pory do wyzwania dołączyło kilkadziesiąt uczestników z czego ok. 25% wolała pozostać anonimowa i nie dołączyła do zamkniętej grupy na Facebooku korzystając wyłącznie z programu zmiany nawyków. Zgodnie z obietnicą to zawsze Ty będziesz decydował w jakiej formie chce podejść do wyzwania, szanujemy to.

 

 

Wpisy

 

Pierwszy wpis ukazał się 9 lipca 2020, a od tego czasu do dzisiaj zostało opublikowanych łącznie 56x innych co daje średnio 2.24 wpisów na tydzień. Wpisy są publikowane o stałej porze tj. wtorek i czwartek, a w niedzielę zabawne memy. Poniżej lista 9 najpopularniejszych wpisów:

 1. 20 korzyści miesięcznej przerwy od alkoholu
 2. Dlaczego każdy dzień przerwy od alkoholu pomaga
 3. Objawy alkoholizmu 5 etapów do uzależnienia od alkoholu
 4. Nie chcesz całkowicie rezygnować z alkoholu oto 15 korzyści ograniczenia ilości
 5. Trzeźwienie jakie są najlepsze sposoby na trzeźwienie
 6. Martwisz się o kogoś kto pije dowiedz się jak pomóc
 7. 6 wskazówek jak ograniczyć picie alkoholu w domu
 8. Alkohol vs seks w jaki sposób alkohol wpływa na życie seksualne
 9. Alkohol rujnuje Twój związek 10 kroków aby temu zaradzić

 

 

Memy

 

Tematyka alkoholu jest poważna, ale czasami nie tylko rozwiązania zero jedynkowe są możliwe, czasami droga pośrodku będzie tą optymalną dla niektórych z Was. Chcą trochę obniżyć powagę sytuacji i dać się wszystkim pośmiać minimum raz na tydzień ukazywać się będą zabawne zdjęcia na temat alkoholu.

 

 

Statystyka

 

Poniżej kilka danych z Google Analytics i Facebook:

 • przyrost średnio 3 tys. polubień na FB / miesiąc
 • najwięcej odwiedzających blog ma 25-34 lata, kolejna grupa to 35-44 lata, pozostałe grupy mniej więcej w podobnym %
 • bounce rate na poziomie 80%, więc idealnie wpasowuje się w środek dla blogów od 70-90% – https://www.smartbugmedia.com/blog/bounce-rates-blog-post
 • z miesiąca na miesiąc coraz więcej powracających użytkowników

 

 

 

 

 

 

Rok 2021

 

W roku 2021 będzie sporo nowych rzeczy, ale zamiast o nich pisać, będą wprowadzane w życie tak szybko jak to możliwe, pozostańmy w stałym kontakcie. Szczęśliwego Nowego Roku!